Rukometašice ŽRK Izviđač 'pomele' Goraždanke

Rukometašice Izviđač Autotransporta nastavile su s odličnim igrama u nastavku prvenstva. Nakon pobjede u Mostaru protiv Zrinjskog i uvjerljive pobjede u srijedu protiv Ilidže u KUP utakmici, sinoć su, prosto, "pomele" rukometašice Goražda.

Marija Boras i društvo nisu dali nikakvu nadu gošćama. Na početku susreta gošće su povele 4:2, bila je to 5. minuta susreta, ali, nakon toga, izabranice Kornelije Klinac su preuzele stvar u svoje ruke. Za slijedećih 25 minuta domaće postižu 12, a Goraždanke, tek, 5 pogodaka i na odmor se odlazi s rezultatom 14:9 u njihovu korist.

U drugom poluvremenu gošće su se, kako tako, držale do 50. minute, do rezultata 20:15, nakon čega je uslijedio "potop". Martina Šumelj je "spustila roletu", tako da gošće u zadnjih 10 minuta nisu postigle ni jedan pogodak, a domaće su "trpale" iz brzih kontri, uglavnom, preko Martine Kraljević i Branke Majstorović. Na koncu, rukometašice Izviđača su slavile uvjerljivu pobjedu rezultatom 27:15.

Najbolja igračica susreta, svakako, bila je Martina Šumelj koja je skupila 20 ili nevjerojatnih 65 % obrana. Odlične su bile Branka Majstorović s osam, Marija Boras sa sedam i Martina Kraljević sa šest postignutih pogodaka.
Emina Mujagić je bila najefikasnija rukometašica ekipe Goražda sa sedam pogodaka.

U okviru sljedećeg 14. kola rukometašice Izviđač Autotransport igraju, u Mostaru, u srijedu, protiv Lokomotive.

Premijer liga BiH, sezona 2015/2016 - 13. kolo.
Ljubuški, 05.03.2016. u 19,00 sati.

RK Izviđač Autotransport - RK Goražde 27:15 (14:9)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 150.
Suci: Džemal Čedić i Anis Duraković (Sarajevo).
Nadzornik: Pero Marić (Mostar).

ŽRK Izviđač: Martina Šumelj (20 obrana), Gudelj (2 obrane), Matea Šumelj 1, Vrdoljak, Anđela Boras, Prskalo, Mišetić 1, Vuković 1, Nosić 3, Tambić, Marija Boras 7/4, Majstorović 8, Kraljević 6.
Trener: Kornelija Klinac

RK Goražde: Selimović, Balić, Barut, Mujagić 7, Velić, Hrelja 1, Smajlović, Alikadić 2/2, Kostić 2, Marić 3, Halimić, Srna, Odžaković, Perla, Bujak, Oputar.
Trener: Nermin Djana.

Isključenja: Izviđač 4 minuta, Goražde 6 minuta.
Sedmerci: Izviđač 4/4, Goražde 2/2.