Dana 21. rujna 2025. godine, u 6:40 sati, u Policijsku upravu Ljubuški pristupila je 59-godišnjakinja iz šireg područja Ljubuškog i prijavila supruga, također 59-godišnjaka, zbog fizičkog napada.
Kako je navedeno u policijskom izvješću, muškarac je oko 5:30 sati ispred obiteljske kuće prvo verbalno, a potom i fizički napao svoju suprugu, koja je tom prilikom zadobila tjelesne ozljede.
Ženi je pružena liječnička pomoć u Domu zdravlja Ljubuški.
Počinitelj nasilja priveden je u službene prostorije PU Ljubuški, gdje je lišen slobode zbog osnova sumnje da je počinio kazneno djelo "Nasilje u obitelji" iz članka 222. Kaznenog zakona FBiH.
Policijski službenici Odsjeka kriminalističke policije PU Ljubuški poduzimaju sve potrebne mjere i radnje u skladu sa Zakonom o zaštiti od nasilja u obitelji i nasilja prema ženama u FBiH, potvrđeno je za Hercegovina.info iz MUP-a ZHŽ.
Kako ahercegovina.info neslužbeno doznaje, riječ je o D.B., lokalnom političaru koji je obnašao funkciju zastupnika u prošlom sazivu Skupštine ZHŽ.
O događaju je obaviješteno Županijsko tužiteljstvo ZHŽ.
Glas naroda
Mlatno zenu . I ja sam zena
A ima i ovih zena svakakvih
Generacijo, ne podržavan te,
živija adz sa drugom titom na
Zivilo Radničko i kokica što