Konačne liste HDZ-a BiH za listopadske izbore

skupna

Tri teška dana trebala su proširenom Predsjedništvu HDZ-a BiH da sastavi popis svih kandidata na listama za opće izbore u listopadu ove godine. Popis je čuvan u tajnosti od javnosti, a pitanje je kako će na liste reagirati nezadovoljnici. Naime, njihove "reakcije", kako se već sada može čuti, mogu dobrim dijelom uzdrmati HDZ BiH i biti uvod katarze ove stranke. Baš onakve kakvu je proživio HDZ 1990 nakon unutarstranačkih izbora i novog predsjednika stranke.

Kao što je i poznato kandidat HDZ-a BiH za hrvatskog člana Predsjedništva BiH je ujedno i predsjednik te stranke Dragan Čović, koji je u izjavi za medije kazao da u toj kandidaturi, na žalost, nema potpunu potporu vlastite obitelji. Također, kandidat za potpredsjednika RS-a je Josip Jerković.

Nositelji lista za državni parlament su: Monika Tomić, Borjana Krišto, Nikola Lovrinović, Igor Radovanović, Marijan Šimić (FBiH), Marija Rapo i Ranka Ivić (RS).

Nositelji lista za Zastupnički dom Parlamenta F BiH su: Jelena Baković, Blaž Župarić, Zvonimir Banović, Drago Jakić, Josip Martić, Slaven Katičić, Željko Filipović, Marinko Čavara, Mladen Bošković, Radoslav Luburić, Jozo Bagarić.

Na listama, suprotno od najava, nema puno novih imena koji bi, kako se to isticalo, "donijeli svježinu". Činjenica je da je uistinu pružena šansa novim imenima, međutim, jasno je da to ipak nije polovica jer HDZ BiH i dalje računa na svoje dugogodišnje kadrove.

Popis kandidata čuvan je u tajnosti od javnosti, a pitanje je kako će na liste reagirati nezadovoljnici. Naime, njihove "reakcije", kako se već sada može čuti, mogu dobrim dijelom uzdrmati HDZ BiH i biti uvod katarze ove stranke. Baš onakve kakvu je proživio HDZ 1990 nakon unutarstranačkih izbora i novog predsjednika stranke.

Koliko je na listama "novih kandidata i osvježenja", prosudite sami.

Zastupnički dom Parlamenta F BiH - Kandidati iz F BiH

Izborna jedinica 1 (bira 3 zastupnika)

USŽ i HBŽ

  1. Borjana Krišto
  2. Mate Franjičević
  3. Petar Radoš
  4. Željko Škripić
  5. Ilijana Dronjić
  6. Marko Mamić
  7. Ivica Pašalić Lhotak
  8. Slavko Galiot

Izborna jedinica 2 (bira 3 zastupnika)

HNŽ-ZHŽ

  1. Monika Tomić
  2. Vjekoslav Bevanda
  3. Dragan Vrankić
  4. Predrag Kožul
  5. Helena Lončar
  6. Josip Merdžo
  7. Zdenko Klepić
  8. Vesna Pinjuh

Izborna jedinica 3 (bira 4 zastupnika)

Sarajevska i Bosansko-podrinjska županija

  1. Igor Radovanović
  2. Žana Pandžić
  3. Dragan Pranjić
  4. Mia Kabula
  5. Srećko Zekić

Izborna jedinica 4 (bira se 6 zastupnika)

ZDŽ-Središnja Bosna

  1. Nikola lovrinović
  2. Marina Pendeš
  3. Niko Lozančić
  4. Ivica Udovičić
  5. Mirjana Plavčić
  6. Mario Kvasina
  7. Ivanka Mađar Šimić
  8. Miroslav Stapić
  9. Biljana Šišić
  10. Tadija Šugić

Izborna jedinica 5 (bira se 5 zastupnika)

PŽ, TŽ i Distrikt Brčko

  1. Marijan Šimić
  2. Lucija Matić
  3. Josip Vidović
  4. Biljana Jakić
  5. Marijan Vučković
  6. Ružica Šapina
  7. Mario Udovičić
  8. Anto Mikić
  9. Jadranka Pavlić
  10. Anđelko Živković

Zanimljiva je lista kandidata i za županijske razine:

Unsko-sanska županija - bira 32 zastupnika

  1. Danica Bašić
  2. Roman Jurić
  3. Franjo jurić
  4. Marijan Mihić
  5. Nenada Jurčević
  6. Mario Bujanović
  7. Nikolina Živković
  8. Mate Dujmović
  9. Barbara Janković-Hadžić
  10. Vedran Mihić
  11. Ana Vuković
  12. Slavko Anušić
  13. Matea Šantić
  14. Mario Vuković
  15. Saša Turčić
  16. Nada Marjanović
  17. Valentino Vuković
  18. Marija Bubulj
  19. Marko Veljača
  20. Ana Janković
  21. Saša Sokač
  22. Ana Šimić
  23. Ana Dejanović
  24. Pero Dujmović
  25. Mario Mlinarić
  26. Tatjana Dujmović
  27. Danijela Jerković
  28. Marijan Jurić
  29. Renata Janković
  30. Goran Ivušić

Posavska županija (bira 21 zastupnika)

  1. Nada Čulap
  2. Marjan Oršolić
  3. Željko Čošković
  4. Ružica Vukić
  5. Jakov Ivanković
  6. Magdalena Živković
  7. Đuro Delić
  8. Slavko Suhalj
  9. Danica Ilić
  10. Nikola Ilišević
  11. Mandica Kosić
  12. Mato Brkić
  13. Ankica Tomić
  14. Ilija Ilić
  15. Joso Marković
  16. Anđelka Jović
  17. Darko Kasap
  18. Anka Leovac
  19. Ivo Dominiković
  20. Luka Gašić
  21. Monika Džoić
  22. Ivan Benković
  23. Katarina Paradžik

Tuzlanska županija - bira se 32 zastupnika

  1. Mijo Krešić
  2. Maja Pođanin
  3. Božo Antunović
  4. Goran Marković
  5. Slavica Marković
  6. Ilija Božić
  7. Vinko Pavlović
  8. Marinko Jokanović
  9. Josip Josipović
  10. Jadranka Pozderac
  11. Dalibor Vidović
  12. Ljubica Mišković
  13. Mladen Mišić
  14. Zdenka Jurić
  15. Tomislav Tomić
  16. Nikica Vidović
  17. Filka Veselčić
  18. Anto Lučić
  19. Marko Tomić
  20. Janjka Pavlović
  21. Zlatko Špoljarević
  22. Ljiljana Hodžić
  23. Jozo Tunjić
  24. Marijana Petrović
  25. Gordana Antunović
  26. Željko Tomić
  27. Kata Jokić
  28. Viktor Banović
  29. Ankica Čanić
  30. Slobodan Mijatović
  31. Majda Mijatović
  32. Goran Stojak
  33. Danijela Đukić
  34. Ivica Kovačević
  35. Saša Cirger

Zeničko-dobojska županija - bira se 35 zastupnika

  1. Ivo Tadić
  2. Sandra Grgić
  3. Zoran Jozinović
  4. Damir Jukić
  5. Anita Paurić
  6. Zvonimir Anđelić
  7. Pero Mamić
  8. Vedrana Dugonjić
  9. Anto Pešić
  10. Jelena Kremenjaš
  11. Nikola Mandić
  12. Sandra Komšo
  13. Ivica Tomić
  14. Ankica Marković
  15. Željko Petrov
  16. Ivana Širić
  17. Drago Antolović
  18. Anđelka Sučić
  19. Ivan Širić
  20. Damir iličić
  21. Ema Petrović
  22. Ivan Slišković
  23. Valentina Trogrlić
  24. Igor Kovačević
  25. Ivo Vrbić
  26. Franjo Zovko
  27. Danijela Hrkać
  28. Ivo Suvala
  29. Davor Jozić
  30. Slavica Andrić
  31. Marin Mijač
  32. Nikolina Josipović
  33. Marinko Tokić
  34. Mato Radić
  35. Slađana Kovačević
  36. Mirko Sinanović
  37. Anđelka Purković
  38. Biljana Ilić

Srednjobosanska županija - bira se 30 zastupnika

  1. Lidija Bradara
  2. Nikola Grubešić
  3. Mirko Batinić
  4. Nevenka Maros
  5. Marko Saraf
  6. Dražen Matišić
  7. Ankica Đuran
  8. Josip Kvasina
  9. Dajana Pavlović
  10. Miroslav Zelić
  11. Sandra Solomon
  12. Branko Stanić
  13. Ankica K. Jurčević
  14. Suzana Krišto
  15. Ivan Sajević
  16. Ranko Marušić
  17. Ivana Barić
  18. Ljupko Sučić
  19. Vlatka Komšić
  20. Mario B. Matić
  21. Ivo Mijatović
  22. Branko Golub
  23. Irena Pranjić
  24. Martina Krišto
  25. Zoran Bošnjak
  26. Ana Novaković
  27. Nikica Petrović
  28. Marina Majstorović
  29. Andrijana Peša
  30. Vinko Vujica
  31. Milka Pavlović
  32. Stjepan Kvesić
  33. Goran Lulić

Hercegovačko-neretvanska županija - bira se 30 zastupnika

  1. Slađan Bevanda
  2. Nives Rotim
  3. Đuro Prkačin
  4. Zora Dujmović
  5. Tomislav Martinović
  6. Zdenka Leženić
  7. Davor Pehar
  8. Andrea Martinović
  9. Drago Tule
  10. Ivan Krešić
  11. Ivica Karlović
  12. Ivona Raguž
  13. Maja Marić
  14. Boris Bošnjak
  15. Zoran Sopta
  16. Stana Burić
  17. Gordan Galić
  18. Ivana Krišto
  19. Vinko Barać
  20. Stipo Ljubić
  21. Slađana Gotovac
  22. Dario Pušić
  23. Damir Anić
  24. Boško Pehar
  25. Marinka Majstorović
  26. Ivana Popović
  27. Ante Pavličević
  28. Zoran Raič
  29. Marina Dragičević
  30. Andrija Kikaš
  31. Josia Dodig
  32. Marko Čović
  33. Nikol Soldo

Zapadnohercegovačka županija - bira se 23 zastupnika

  1. Zdenko Ćosić
  2. Suzana Kraljević
  3. Ivan Leko
  4. Erina Lasić
  5. Zdravko Bešlić
  6. Danijela Perić
  7. Ante Mišetić
  8. Dario Sesar
  9. Ana Bogdan
  10. Ivan Tokić
  11. Klaudija Karamatić
  12. Slobodan Karačić
  13. Tanja Grbešić
  14. Nikica Tomas
  15. Ivan Landeka
  16. Ljubica Majić
  17. Ivo Sesar
  18. Lidija Ereš
  19. Ivan Damjanović
  20. Milan Ševo
  21. Kristina Milas
  22. Mile Pejić
  23. Ružica Galić
  24. Sandro Matić
  25. Tomislav Mandić

Sarajevska županija - bira se 35 zastupnika

  1. Anton Rill
  2. Cenrela Jirota-Dedović
  3. Branko Miličević
  4. Marijana Pešikan
  5. Miroslav Bagara
  6. Adrijana Zarinković
  7. Zlatko Boulušić
  8. Granica Ramović
  9. Dragan Bošnjak
  10. Dalma Pranjić
  11. Dragan Mijić
  12. Dragan Milinović
  13. Željka Ergelašev
  14. Ana Rašo
  15. Branko Krasnik
  16. Goran Andrić
  17. Davorin Pešikan
  18. Kata M. Arnautović
  19. Husein Džeko
  20. Josip Schreilechner
  21. Josipa Miler
  22. Lidija Matić
  23. Božana Kreševljaković
  24. Vladislav Dragić
  25. Žana Andonovski
  26. Rafael Vidović
  27. Nikola Buconjić
  28. Mirjana Bajkuša
  29. Milica Vrbanus
  30. Slađana Bajkuša
  31. Lucija Nikolić

Hercegbosanska županija - bira 25 zastupnika

  1. Branko Ivković
  2. Anita Batarilo
  3. Josipa Kusić
  4. Marko Damjanović
  5. Krešimir Sarić
  6. Verica Miočević
  7. Stipe Pelivan
  8. Branko Krišto
  9. Ivan Vukadin
  10. Tihana Krželj
  11. Mladen Šarić
  12. Žana Sučić
  13. Josip Gelo
  14. Josip Mioč
  15. Antonija Mihaljević
  16. Stipe Barun
  17. Milica Skočibušić
  18. Ljubo Velić
  19. Zdravko Krišto
  20. Ivana Mašić
  21. Robert Bagarić
  22. Ljiljana Mladina
  23. Anđela Čečura
  24. Zoran Vrdoljak
  25. Ivo Maglica
  26. Vesna Dolić
  27. Perica Romić

Kandidatske liste za Republiku Srpsku

Izborna jedinica 1 - bira se 7 članova

  1. Marijan Komljenović
  2. Dragica Galonja
  3. Drago Didović

Izborna jedinica 2 - bira se 7 članova

  1. Slavica Miljanović
  2. Josip Ćorković
  3. Angela Ćorković

Izborna jedinica 3 - bira se 12 članova

  1. Zoran Piličić
  2. Marina Stanković
  3. Marko Lukenda
  4. Tomo Antunović
  5. Snježana Ožegović
  6. Ivica Marčinković
  7. Stipo Bilogrević
  8. Božana Jurić
  9. Marko Bilobrk
  10. Luca Marković
  11. Marijan Miškić
  12. Marica Debeljak

Izborna jedinic 5 - bira se 6 članova

  1. Marijan Čutura
  2. Tanja Zoko
  3. Jozo Tipurić
  4. Ivo Mršić
  5. Matilda Čančar
  6. Zdravka Grabež
  7. Petar Grgić
  8. Ivana Čutura
  9. Miro Bradarić

Izborna jedinica 6 - bira se 9 članova

  1. Ivo Kamenjašević
  2. Ana Lušo
  3. Pero Josipović
  4. Marija Knežević
  5. Vjekoslav Sušac
  6. Pero Zubak
  7. Ruža Bilobrk
  8. Ivo Tomić
  9. Marija Ničić
  10. Zoran Dubrovac
  11. Ivana Nadarević

Zastupnički dom Parlamenta F BiH - Lista kandidata HNS-a predvođena HDZ-om BiH

Izborna jedinica 401 - bira se 9 članova: 1., Jelena Baković, 2. Drago Šantić, 3. Sanja Sokač, 4. Stipe Prša, 5. Frano Jurić, 6. Ivan Jelić, 7. Ljubomir Jurić, 8. Katarina Majstorović, 9. Antonela Mihić, 10. Darko Rukavina, 11. Ante Mihić, 12. Iva Dejanović, 13. Hrvoje Prša, 14. Vesna Savić.

Izborna jedinica 402 - bira se 5 članova: 1. Blaž Župarić, 2. Ankića Gudeljević, 3. Dragutin Živković, 4. Ljilja Pejić, 5. Nikola Andačić, 6. Julijana Ćubela, 7. Mato Prgomet, 8. Jelena Nikić, 9. Katica Stanković, 10. Marko Lukač.

Izborna jedinica 403 - bira se 7 članova: 1. Zvonimir Banović, 2. Jasminka Mijatović, 3. Josip Tomić, 4. Anica Grgić, 5. Zoran Banović, 6. Ivana Grgić.

Izborna jedinica 404 - bira se 4 člana: 1. Drago Jakić, 2. Marija Pavić, 3. Bojan Tadić.

Izborna jedinica 405 - bira se 8 članova: 1. Josip Martić, 2. Branko Karać, 3. Jozo Grgić, 4. Dajana Šupuković, 5. Nevenko Grlić, 6. Marko Ciganović, 7. Gordana Ćurić, 8. Nikola dadić, 9. Anđelka Marić, 10. Oliver Radoš, 11. Paulina Jozinović, 12. Vedran Lovrić, 13. Anita Anić.

Izborna jedinica 406 - bira se 4 člana: 1. Slaven Katičić, 2. Robertina Šokić, 3. Zdravko Marošević, 4. Nataša Stijepić, 5. Igor Šimić.

Izborna jedinica 407 - bira se 6 članova: 1. Željko Filipović, 2. Nataša Andrić, 3. Vesna Marić, 4. Ivan Gubić, 5. Mario Prka.

Izborna jedinica 408 - bira se 9 članova: 1. Marinko Čavara, 2. Zdenka Džambas, 3. Boris Marjanović, 4. Jozo Budeš, 5. Ana Tolo, 6. Ljilja Nakić, 7. Ivica Žuljević, 8. Katica Čerkez, 9. Igor Vrljić, 10. Mirjana Medić, 11. Jakov Gavran, 12. Gordana Vidović, 13. Josip Tolo, 14. Slavica Josipović.

Izborna jedinica 409 - bira 8 članova: 1. Mladen Bošković, 2. Ljilja Zovko, 3. Josip Grubeša, 4. Marin Barbarić, 5. Sanja Bijakšić, 6. Ivan Rogić, 7. Ružica Biloš, 8. Ivan Musa, 9. Darijana Katić, 10. Antonio Matešković, 11. Maja Lasić, 12. Miljenko Miloš,

Izborna jedinica 410 - bira se 3 člana: 1. Radoslav Luburić, Gordana Iličić, 3. Ivica Pavković, 4. Anita Markić, 5. Dario Knezović, 6. Katarina Kraljević Primorac, 7. Mario Karamatić, 8. Milijan Nakić.

Izborna jedinica 411 - bira se 7 članova: 1. Zorka Pudar, 2. Boris Barbić, 3. Miroslava Miličević, 4. Jozo Perić.

Izborna jedinica 412 - bira se 3 člana: 1. Jozo Bagarić, 2. Draga Krešo, 3. Boris Barun, 4. Mario Bagarić, 5. Jadranka Lovrenović, 6. Velimir Čečura, 7. Anđelka Buljan, 8. Mario Lovrić.

Večernji list

Glas naroda

Sandro matic

Konačne liste HDZ-a BiH za listopadske izbore
Napomena:

Stavovi iznešeni u komentarima nisu stavovi uredništva.

Sve neprimjerene komentare ćemo načelno ukloniti. Ukoliko isto propustimo javite nam se putem kontakt obrasca ili e-pošte info[at]ljubuski.info

FB

Politika

Ljudi

Kolumne

ljubuski.info
Kad porastem, biću na proračunu Igor Božović | bljesak.info
ljubuski.info
Ima li nam života ako "naši" ne pobijede? Boris Čerkuč | bljesak.info
ljubuski.info
Sustav veza i poznanstava Boris Čerkuč | bljesak.info

Gospodarstvo

Šport

Priroda

Audio/Video

Posljednji komentari