Pobjeda pionira Sloge protiv Širokog Brijega, poraz početnika

U 23. kolu MŽL pioniri i početnici Sloge ugostili su vršnjake iz Širokog Brijega.

Prvi su na teren izašli početnici. Iako su imali terensku inicijativu, igrači Sloge prvi su vadili loptu iz mreže. Napadač gostiju primio je jednu dugu loptu i pogodio u situaciji "jedan na jedan" za vodstvo gostiju. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu domaći su zaigrali puno bolje i odma došli do iznednačenja. Grabrijel Antunović sjajnom loptom uposlio je Krešu Granića koji sigurno pogađa pokraj gostujućeg vratara. I jedni i drugi igrali su većinom oko sredine terena uz nekoliko pokušaja udarcem iz daljine, međutim vratari su bili sigurni. I kad se mislilo da će utakmica završiti neodlučeno jednu kontru gostiju u zadnjim minutama koristi napadač Širokog i zabija za pobjedu 2:1.

Pioniri Sloge odigrali su dosta dobru utakmicu. Od početka utakmice zagospodarili su terenom i kroz posjed stvarali jako dobre šanse. Već u 10 minuti nakon jednog kornera Sloge lopta se odbila do kapetana Matea Mucića koji sa ruba šesnaesterca silovito pogađa desne rašlje za slavlje domaćih. Gosti iz Širokog većinom su igrali na kontru, te su iz jedne takve situacije zaradili kazneni udarac. Vratar Sloge Abraham Miloš sjajno je pročitao i obranio udarac ali napadač gostiju koristi pospanost domaćih u obrani te iz drugog pokušaja uspjeva pogoditi za izjednačenje. Nastavili su igrači Sloge pritiskati. Danas raspoloženi Josip Govorko probio je po lijevoj strani i poslao sjajnu povratnu loptu na koju natrčava Leo Granić i lijepo pogađa za novo vodstvo domaćih.

U drugom poluvremenu ista priča, igrači Sloge nisu imali dovoljno mirnoće u završnici te su promašivali jako dobre šanse, dok je vratar Miloš još nekoliko puta sjajnim obranama uspio održati vodstvo. Na kraju više nego zaslužena pobjeda Sloge rezultatom 2:1.