Pobjede pionira i početnika Sloge Ljubuški

U 21. kolu MŽL naša momčad ugostila je Slogu iz Uskoplja. Prvi su na teren izasli početnici, te su od početka zaigrali jako dobro. Terensku inicijativu okrunio je Krešo Granić kada je u situaciji "jedan na jedan" doveo domaće u vodstvo na asistenciju Tomislava Primorca. Bio je to i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu dominaciju ljubušaka potvrdio je Matej Granić kada je na lijevoj strani iskosa s 10-ak metara pogodio suprotni kut za sigurno vodstvo 2:0. Rezultat se nije mjenjao do samog kraja susreta kada gosti zabijaju iz prekida za konačnih 2:1 za našu momčad.

Pionirska utakmica ponudila je dosta sadržaja. Naša momčad od početka je zagospodarila terenom i ubrzo povela. Bože Milas poslao je sjajnu dubinsku loptu za Josipa Šimića koji je u situaciji "jedan na jedan" matirao gostujućeg vratara. Nedugo zatim, isti igrač iz protunapada udvostručuje vodstvo, ovog puta u ulozi asistenta je Josip Govorko. Zaigrali su i gosti, te su se sretno i spretno vratili u utakmicu nakon nekoliko grešaka domaćih u obrani i sa dva brza pogotka izjednačili na 2:2. Pred kraj prvog poluvremena Vinko Raspudić uputio je jak udarac sa 20-ak metara, vratar gostiju loše je reagirao i lopta je ušla u mrežu za novo vodstvo Ljubušaka.

U drugom poluvremenu po jakoj kiši većinom se igralo oko sredine terena, uz par pokušaja iz prekida. Ipak, pred kraj susreta domaća Sloga zabija još dva gola. Josip Šimić svojim trećim golom na utakmici upisao je hat-trick kada je iskosa s lijeve strane pogodio suprotni kut, a Josip Govorko udarcem iz blizine postavio konačnih 5:2.

U sljedećem kolu naši nogometaši gostuju u Grudama protiv istoimene momčadi. Utakmica je zakazana za petak u 17h početnici, te u 18:30h pioniri.