Na županijskoj skupštini rasprava o fetišima

ljubuski.info

Na posljednjoj sjednici Skupštine Županije Zapadnohercegovačke, ministar MUP-a ŽZH Mladen Bebek imao je, blago rečeno, zanimljivo izlaganje - točnije, repliku na izlaganje zastupnika HSP BiH Zvonke Jurišića, kojeg je optužio da ima određeni "fetiš" prema policiji, jer ih - kako je rekao - stalno proziva na skupštinskim sjednicama.

S obzirom na to da možda dio javnosti ne zna točno značenje riječi fetiš, donosimo kratko pojašnjenje:

Fetiš ima dva osnovna značenja: u etimologiji, to je predmet kojem se pripisuju nadnaravne moći, dok u seksualnom kontekstu označava predmet, dio tijela ili situaciju koja izaziva seksualno uzbuđenje.

Kako je malo vjerojatno da je ministar Bebek mislio na prvo značenje, očito je aludirao na ono drugo - implicirajući da zastupnik Jurišić doživljava neko posebno uzbuđenje svaki put kad spomene policiju i MUP ŽZH.

Na čitateljima je procijeniti je li Jurišić doista "uzbuđen" pri svakom spomenu policije, kao što Bebek insinuira, no najbolje će to procijeniti sami nakon što poslušaju sporno izlaganje.

Bebek protiv Jurišića: zamjena teza iz 2006. godine?

U svom obraćanju, Bebek se pozvao na izvješće Ureda za reviziju institucija FBiH iz - pazite sad - 2006. godine, koje je, navodno, preuzeo CCI (Centar civilnih inicijativa). Tvrdi da je tadašnja "Vlada ŽZH", predvođena Zvonkom Jurišićem, dobila negativnu ocjenu za financijsko poslovanje. Počeo je redom čitati stavke tog izvješća, iako se ono ne odnosi na sadašnju Vladu niti na aktualnog zastupnika.

Problem? Jurišić je Vladu preuzeo tek u ožujku 2007. godine kao premijer koalicijske vlade (HSP BiH, HDZ 1990, Narodna stranka Radom za boljitak). Tako da je Bebek zapravo - možda nesvjesno, možda ne - ocrnio Viktora Lasića (HDZ BiH) i njegov kabinet iz 2006.

Dakle, umjesto političke "pobjede" nad Jurišićem, ministar je - vjerojatno u pokušaju da pokaže stranačku lojalnost - nespretno pogodio vlastitog prethodnika iz vlastite stranke.

Fotelja, policija i (ne)zaborav

Bebek je zatim - pozivajući se na navodna svjedočenja kriminalističke policije iz PU Široki Brijeg - izjavio da se Jurišić "zalijepio za fotelju" i da su ga nakon isteka mandata morali doslovno iznositi iz zgrade Vlade u policijskoj pratnji. Još jedna bizarna tvrdnja, bez konkretnih dokaza, ali zato s priličnim političkim nabojem.

Nastavio je zatim s tvrdnjama kako Jurišić "stalno napada njih", misleći na HDZ BiH, te pokušao relativizirati aktualne kritike čitanjem izvješća starog gotovo dva desetljeća - koje, kako smo utvrdili, uopće ne tereti Jurišića.

Izlaganje koje se vratilo kao bumerang

Bebekovo izlaganje, umjesto da posluži kao obrana aktualne vlasti, pokazalo se kao potpuni autogol. Izgleda da mu nitko nije objasnio tko je zapravo bio premijer 2006. godine. Pametnom dosta.

A dok ministar ovako "briljira", s desne strane mu u sabornici sjedi predsjednik Vlade ŽZH Predrag Čović koji, umjesto da barem nogom ispod stola upozori ministra da stane, nervozno se meškolji u svojoj fotelji. Fotelji koja očito ne smije ni progovoriti kad netko sramoti cijelu Vladu.

Tko je ovdje fetišist?

Na vama, poštovani čitatelji, ostaje pitanje:

Tko ovdje zapravo ima "fetiš"? Ministar Bebek? Zastupnik Jurišić? Ili možda svi mi, građani ŽZH, koji godinama trpimo ovakve likove u odijelima ministara?

Jer - kako kaže i sam Bebek - ima onih koji se "zalijepe za fotelju".

No mi se pitamo - ima li bagera koji ih iz nje može izvući?

otpo.media

Glas naroda

Bravo doktore... Tako treba sa deterterima i njima sličnim. Odakle mu hrabrost da bude ministar mupa a otac pobjega od rata. Pa nevjerovatno je ko ga vi stavljate za ministra i za koga smo se mi branitelji i za šta borili. Pa ovo je strašno

O policiji nitko ama bas nitko nema razlog da kaze bilo sta pozitivno,mi stariji se sjecamo one poslijeratne nepismene i polupismene milicije sa kojom smo se skrivecki izrugivali a ova danasnja policija nije nista bolja. Dolazi na naplatu kupovina zvanja a kupovina zvanja je pocetak kraja jednog drustva. Policijske strukture su pioniri kupovine zvanja.

Ko mu je pametan sastavio govor? Savjetnici?

A sta ćeš ubi ljubomora Svi bi htjeli.biti ministar Mladen stao na rep pojedincima pa pišu gluposti Najbolji ministar koji je Mup ikad imao

vodi ga kući

Pa je li ovo moguce

Najveci uspjeh je u veljake doć na kavu u audiju ,a zadnji put sam ga vidija prije 17-18god ista birtija,samo je vozija golfa keca ,ali ziva istina .Audija ima ,ali pamet ostala ista.

Ko o čemu, Jurišić o načinu upravljanja. Najgori premijer i najgora Vlada u povijesti. Čovjek koji se zadužio na sve strane, neuplaćeni doprinosi, izgubljene sudske presude itd. I da, postao je premijer 2006. godine. Takav čovjek nekoga poziva na red. Da nije žalosno, bilo bi smiješno.

krvi ti di je pehar da ga štiti? uzeja ga ministar za potrčka i prljave radnje oće bit komesar postarost a osuđen na zatvor i ima diplomu tetka u vrtiću i kaže ja učio za tetka u vrtiću 5 godina a ko gladijator šamara ljude i vlastito dite e .ebi ga malo

Ma sta ce on bit. To ga ministar uputi kad ce clanak protiv komesara pisat. kad se on izblamira da okrene na komesara da se o komesaru prica

Ko je kupio diplome,to nas zanima imenom i prezimenom??????? Bebek izgubljen skroz. Glas drhće,počeo plakat. Diplomeeee

Čuj problem sto na svakoj sjednici proziva policiju.A koga bi trebao? Policija svako malo neki skandal il afera

Kad će izaći na vidjelo nova ljubav iz mupa

Otkrij nam

Hahahaha, pa je li moguće

Što je to FETIŠ na RVACKOM u mupu i općini nema seksa tamo su sve rodbina kućile rade svi!

Pametne i školovane oćerali ,borce za Rvacku na prevaru pobili,pa im dižu spomenike a podkapacitirane i lizače pijata uhljebili to je recept za katastrofu Rvackih prostora.

Dobro jutro uhljebim i vjernicim adeze partije ,pozdravlja Vas Vaša dijaspora sretni smo što nas oćerašte a ne pobište no neki se budu vratili da Van zahvale budite kod kuće kad gosti svrate,amen

Z Jurisic napada ministra uz blagosov široko brijeskog HDZa a mentor mu je izvjesni Ćikota. Široki podupire Komesara a Ljubuski ministra. Dakle sukob Sirokog i Ljubuskog HDZa.

Ne podupire ni ljubuski ministra

I ministar ima fetiš na komesara

Ko ce ga podržavat. Svi su i u hdzu digli ruke pd njega Ni u mupu on nema svojih ljudi

Viktorova Vlada nije šurovala sa Lijanovićim, sve poslije te Vlade je isto. To je bila zadnja Vlada koja je bila HDZ-ovska.
Na županijskoj skupštini rasprava o fetišima
Napomena:

Stavovi iznešeni u komentarima nisu stavovi uredništva.

Sve neprimjerene komentare ćemo načelno ukloniti. Ukoliko isto propustimo javite nam se putem kontakt obrasca ili e-pošte info[at]ljubuski.info

FB

Audio/Video

Posljednji komentari