Poraz Izviđača u Tuzli pogotkom u posljednjoj sekundi

Pogotkom Davora Kadića u posljednjoj sekundi utakmice, rukometaši tuzlanske Slobode u zaostalom susretu 6. kola Premijer lige BiH, pobijedili su u srijedu navečer u maloj dvorani Mejdan momčad Izviđača iz Ljubuškog rezultatom 29:28 (16:14).

Sloboda je nastupila bez vrlo važnog igrača Emira Suhonjića, koji je zbog istegnuća mišića susret gledao s tribina, ali su se njegovi suigrači potrudili da se ovaj hendikep što manje osjeti.

Gosti su samo u prvih 15 minuta držali rezultatski priključak, u 12. minuti vodili su 5:7, ali je od 18. minute (10:10), sve bilo u rukama domaćih igrača, na čijoj klupi je debitirao trener Nedžad Mašić.

Na odmor se otišlo s rezultatom 16:14, a u nastavku susreta stalno su vodili Tuzlaci, najviše 27:23 u 52. minuti.

Međutim, umjesto sigurne pobjede uslijedila je drama. U 59. minuti najbolji igrač susreta, Vedran Delić, pogodio je za 28:28.

Na sreću domaćih, imali su posljednji napad i Davor Kadić je doslovno u posljednjoj sekundi pogodio za veliku pobjedu i radost igrača Slobode i navijača.

Domaći su veoma loše izvodili "sedmerce", jer su od osam pogodili samo dva, ali su ipak uspjeli doći do svoje treće pobjede u prvenstvu.

Najviše pogodaka za Slobodu postigli su Arnad Hamzić 8, Sedžad Abdurahmanović 6, Davor Kadić 5, te Enes Skopljak 4.

U momčadi Izviđača najučinkovitiji je bio Vedran Delić s 14 pogodaka, dok je Milan Vukšić postigao 5.

Glas naroda

U Zvorniku se provukli protiv najslabije momcadi lige,u Tuzli se protiv loseg protivnika palo bez ispaljenog metka.Svi u gradu sve vide i znaju osim uprave,trebali bi malo prosetati do Splita ili Metkovica da se raspitaju kako ce ovo zavrsiti,nazalost.

Ti si već zaboravio kako je završilo prije par mjeseci, šta je u pitanju zavist ili gubitak pamćenja

Tko ovo financira, otvorite oči, mogu se pozdravit sa titulom vec sad, bolje da domaci momci igraju pa koji budu budu...ovo nema smisla

Sramota sve ovo treba pocerat platis ga i gubis utakmicu za utakmicom, nasa dica nek igraju pa taman se borila za opstanak u ligi. A ne platis ga i gubis utakmice.

aj' odavno zviona zvone,
razhebaše šampione
uvenuli blago tebi
gazi tari, sve rahebi.

Gledao sam utakmicu protiv Drine Zvornik, pa njihov trener je proveo više u terenu nego naš golman. Divlji narod divlja liga ko osvoji bod u gostima taj je junak. Toliki pritisak domaćina nisam vidio odavno. SRAMOTA ZA SUCE I SAVEZ