Rukometaši Izviđača prvaci BiH!

Da se "na muci poznaju junaci" pokazali su i rukometaši Izviđača, u trećoj odlučujućoj utakmici za prvaka BiH pobijedili su banjalučki Borac m;tel 24:22 (11:11) i tako obranili titulu osvojenu prošle godine.

U situaciji kad su ostali bez više od polovice momčadi iz prošle sezone, te ozljedama koje su ih pratile kroz sezonu, dobro pomlađena momčad skauta pokazala je karakter i kad je malo tko očekivao "otišli su do kraja."

Stoga veliko slavlje na parketu i tribinama koje su ih nosile svih šezdeset minuta ne treba čuditi, "pražnjenje emocija" je došlo kao šlag na kraju.

Što se same utakmice tiče nije bilo iznenađenja, igralo se borbeno i čvrsto od prve minute, prvih desetak minuta momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a u 13. minuti prvi put je bilo plus dva za domaćina, 6:4. U tim je trenucima Izviđač "držao u igri" vratar Josip Kvesić koji je skinuo nekoliko teških udaraca u nizu. Međutim, to nije pokolebalo goste koji su poravnali rezultat u 16.minuti (7:7), a do kraja prvog poluvremena igralo se gol za gol, pa se odmor otišlo u rezultatskom egalu, 11:11.

Prije nastavka susreta malo svečanije je bilo na parketu, nastupile su mlade cheerleaderice, a na parkete su izišli i kadetski prvaci BiH, rukometaši Izviđača, 2004.godište i mlađi burno pozdravljeni s tribina.

I u nastavku prve minute protekle su u igri gol za gol, da bi Izviđač u 40.minuti ponovo poveo s dva gola razlike (16:14). Unatoč nekoliko tehničkih pogrešaka, prije svega u fazi napada, Izviđač u slijedećih nekoliko minuta ipak uspio podići prednost. Obrana je igrala borbeno, vratar Kvesić je ponovo skidao sve po redu, a proradila su i krila Maretić i Delić pa je prednost Izviđača u 50.minuti bila četiri gola, 21:17, a Izviđač nije realizirao čisti zicer za plus pet.

U posljednjih deset minuta velika i iscrpljujuća borba, Borac je u dva-tri navrata došao na dva gola zaostatka, ali domaćini nisu dozvolili da pobjeda dođe u pitanje i nakon "zvuka sirene" na tribinama i na parketu je nastala erupcija oduševljenja.

Junak utakmice ponovo je bio vratar Josip Kvesić s 15 obrana (jedan sedmerac) koji se tako na najbolji način oprostio od dresa Izviđača, Domagoj Alilović postigao je 6, Duje Maretić i Miljan Ivanović po 4, a Vedran Delić i kapetan Josip Čutura po 3 gola, a i ostali igrači zaslužuju sve pohvale.

Kod Borca je Vladan Đurđević postigao sedam golova (sve u drugom poluvremenu), Srđan Mijatović 5, Bojan Rađenović 4, a Milan Dakić 3. Vratari Borca imali su 9 obrana, Bojan Ljubišić 6, a Slađan Subotić 3 obrane.

Izviđač CO - Borac M:tel 24:22 (11:11)

Gradska športska dvorana.
Gledatelja 2000.
Suci: Amar i Dino Konjičanin (Visoko).
Delegat: Arijana Vojić (Doboj).
Sedmerci: Izviđač CO 4(3), Borac m:tel 4(3)
Isključenja: Izviđač CO 12.minuta, Borac m:tel 6.minuta.

Izviđač CO: Kvesić (15 obrana),Tolić,Mandić,Vukšić 1,G.Mišetić 2,Alilović 6,Kos, Ivanović 4,Primorac,Džono 1,Delić 3,Maretić 4,Miličević,Mataga,M.Mišetić,Čutura 3. Trener: Mario Bjeliš.

Borac M;tel: Ljubišić (7 obrana),Đurđević 7,Daničić 1,Mijatović 5,Bubić,Subotić (3 obrane),Nježić,Savić,Lukić,Miljković 1,Knežević,Rađenović 4,Čelić,Buljina,Dakić 3. Trener: Mirko Mikić.

Radio Ljubuški

Glas naroda

Jedini uspješni brend ovog grada. Čestitke igračima, treneru, upravi i svima koji rade u klubu i svim navijačima. Veseli se grade i ponosi se svojim klubom.

Čestitke

Čestitke svima

Cestitke skauti

Velik si Izviđač iz Ljubuškog

Najbolji kolektiv u državi.. Čestitke svima.. Nadam se da će u idućoj sezoni financijski pomoći Izviđaču da bude još bolji i jači.

Bravo momci svaka vam cast

Tko je ono predsjednik uprave Izviđača?

Kraljević u zadnje dvi godine uze dvi titule..Stoji ona - Toni kralju;-)

Čestitke treneru, igračima...

Svaka čast mladosti ali stare kosti Kvesića i Đone su presudile, čestitke svima

Zasluzili su da se na ulazima u Ljubuski postave bilboardi "Dobrodosli u Grad rukometnih prvaka BiH".......bravo Izvidjac

SVAKA cast momci vi ste jedini ponos ovog grada,s ovakvim sastavom izvuc prvenstvo to samo mogu jake glave na celu sa dobrim trenerom Bjelisom..nadamo se da ce dogodine clanovi uprave koji nemaju veze s rukometom odradit bolje stvari prije sezone i dovest par pojacanja da mozemo uzet bar 10ak bodova u seha ligi da konstantno ne budemo kanta za napucavanje..ZIVIO IZVIDJAC

Uprava koja nema pojma osvojila 3 titule prvaka u 4 godine. Drži se ti motike i okani se priče.

Vrijedi ove momke podrzati,da imaju stipendije na vrijeme,da ne treniraju u ledenoj dvorani,da sve ne ostane na suhim čestitkama

Tako je,od goli čestitki nema ništa,Hercegovina treba brendirati ovaj kolektiv i pomoći na sve moguće načine