Remijem u Banja Luci Izviđač ostao bez Kupa BiH

Rukometaši Izviđača, poslije velike borbe u dvorani Univerzitetskog centra u Banja Luci, nisu se uspjeli revanširati rukometašima Borca za poraz u prvoj utakmici u Ljubuškom tako da je pehar namijenjen pobjedniku Kup-a BiH u rukometu ostao u Banja Luci.

Kad se podvuče crta ispod odigranih finalnih utakmica "Skautima" može ostati žal za ispuštenom prednosti od pet pogodaka u završnici utakmice u Ljubuškom.

Utakmicu u Banja Luci obilježile su čvrste obrane kako rukometaša Izviđač Central osiguranja tako i rukometaša Borca. Izviđač je postigao prvi pogodak preko Josipa Čuture za početnih 1:0 i jedino vodstvo na utakmici. Uglavnom prvo poluvrijeme se odigralo u ritmu "gol za gol", Borac bi došao do prednosti od jednog gola, a "Skauti" bi uzvraćali golom za poravnanje. Na poluvrijeme se otišlo s s rezultatom 10:9 u korist Borca.

U drugom poluvremenu, za razliku od prvog u kome su golovi postizani naizmjenično, mreže su se pogađale u serijama. Borac je bolje "krenuo" i s tri pogotka stigao do "plus četiri". Prednost od tri-četiri pogotka domaći su održavali do 42.minute kada je uslijedila serija Izviđača od tri uzastopna pogotka, pogađali su Delić, Vukšić i Miličević. Od 46. do 53. minute kako se čini se odlučila utakmica jer je u tom periodu Borca zaredom postigao četiri pogotka tako da je u53. minuti stigao do rezultata 20:16. U istom periodu za "Skauti", iz povoljnih situacija, nisu pogodili: Alilović, Maretić, Vukšić i Čutura. Činilo se da bi "Skauti" mogli doživjeti uvjerljiv poraz. Međutim, u završnici, trener Bjeliš mijenja obranu u 4:2, duboki izlasci Vukšića i Maretića unose pomutnju u redove Borca, što koriste "Skauti" i poravnavaju rezultat na 21:21. U posljednjim sekundama susreta Milan Vukšić pogađa za pobjedu, ali suci ne priznaju pogodak zbog prijestupa.

Najučinkovitiji u redovima Izviđača, s po šest pogodaka bili su Milan Vukšić i Vedran Delić, dok su po dva pogotka postigli Duje Maretić i Josip Čutura. Vratar Josip Kvesić ponovno je bio odličan s 10 obrana.

Rukometaše Borca do pobjede predvodili su Đorđr Ćelić i Milan Dakić sa po šest pogodaka. Bojan Ljubišić je obranio jedanaest udarca na svoj gol.

Borac m:tel - RK RK Izviđač Central osiguranje 21:21 (10:9)

RK Borac: Ljubišić (11 obrana), Subotić, Unčanin 1, Đurđević, Daničić,Mijatović 1, Nježić 1, Savić, Lukić, Miljković, Knežević 1, Rađenović 3/1, Ćelić 6, Šešić 2, Buljina, Dakić 6.
Trener: Mirko Mikić

RK Izviđač: Kvesić (10 obrana), Tolić, Mandić, Miličević 1, Alilović 1, Kos, Ivanović 1, Čutura 2, Vukšić 6, Đono 1, Primorac, Mataga, Maretić 2, Šoljić, Mišetić 1, Delić 6/2.

Trener: Mario Bjeliš.

Isključenja: Borac 8 minuta, Izviđač 10 minuta.
Sedmerci: Borac 1/1, Izviđač 3/3.
Igrač utakmice: Milan Vukšić.

Nakon finalnih utakmica kupa, rukometaše Izviđača očekuju utakmice završnice prventsva. U četvrtfinalu završnice protivnik Izviđaču je momčad Vogošće. Prvi susret igra se u subotu, 18.5.2019. u Vogošći dok je uzvrat u Ljubuškom 22.5.2019. godine.

RK Izviđač

Glas naroda

Ko je sad kriv,crtu 9 metara pomaknuli

Kradeze uprava je kriva za sve nesposobna uprava trebaju svi dati ostavke

Bravo momci, samo naprijed. Za dlaku je bilo. A zlobnici nek laju

Ovo je uspjeh igrača i uprave koji su dali sve od sebe....
Porazi su dio sporta, idemo dalje, vjerodostojno, vratimo sjaj....

Mića kralj

Na djelu je dogovor dodik čović.

Jel bio prestup kod zadnjeg pogodka,nisam pratio utakmicu..

ovo je mozda nada da imamo nekakve sanse i u prvenstvu,nadam se da ce nam se u borbi za prvaka vratit ovi pehovi koje smo imali u finalu kupa..samo hrabro momci i dajte sve od sebe pa sta bude

kako čović i dodik narede takav će biti rezultat zato je kradeze uprava postoji da direktivu izvrši izgubili kup u mostaru izgubili kup u banja luci eto vam vaš kradeze