Izviđač teško do velike pobjede nad Borcem (23:21)

U športskoj dvorani u Ljubuškom se odigrao derbi 7. kola, a i jedna od značajnijih utakmica prvenstva, budući da su se nadmetale dvije, do sada, neporažene momčadi.

I Izviđač i banjalučki Borac su u utakmicu ušli s optimizmom, a posebno domaćini budući da su se u momčad vratili Petar Bubalo i Mateo Rodin, tako da igraju u najboljem sastavu. I gosti su najavili pobjedu u Ljubuškom, što će, uz do sada pokazanu formu Izviđača, biti teško ostvarivo.

Od oko 2.000 gledatelja samo rijetki ne očekuju pobjedu Izviđača. I Skauti su stigli na vrijeme.

2' - Mandić za 1:0, Odlična obrana domaćih i furiozan početak.
4' - Mandić iz sedmerca za 2:0.
5' - Čutura za 3:0.
7' - 3:1 Srđan Mijatović. Izviđač promašuje zicer.
8' - Kvesić brani sa 6 metara. 4:1 Josip Grbavac.
9' - 4:2 ponovno Mijatović.
10' - Borac smanjuje 4:3.
11' - Marko Vukić povećava na 5:3 topovski s 9 metara. Borac uzvraća - 5:4
12' - Vukić ponovno s 10 metara za 6:4
13' - 6:5. Mandić promašio sedmerac.
14' - Izviđač, nakon odlične obrane, diže na 7:5.
16' - Izviđač drži prednost od dva gola - 8:6.
18' - Borac smanjuje na 8:7.
19' - Skauti s transparentnom za Vukovar.

20' - Gosti promašuju sedmerac.
21' - Izviđač vraća na dva razlike - 9:7.
22' - Mandić za 10:7.
23' - Borac smanjuje na 10:8.
24' - Ponovno tri razlike - 11:8.

25' - Nakon fantastične obrane Kvesića, Mandić pogađa za 12:8
28' - Đerić smanjuje na 12:9.
29' - Mandić za 13:9, uz isključenje gostujućeg vratara na 2 minute.

Prvo poluvrijeme 13:9

31' - Borac otvara poluvrijeme golom, ali uzvraća Vukić 14:10.
33' - Mandić za 15:10.
34' - Mijatović smanjuje na 15:11.
35' - Dvije asistencije Pavlaka - 17:11. Izviđač na najboljem putu deklasiranja Borca.
36' - Dvije minute kazne za gostujućeg trenera, na zahtjev delegatkinje. Borac pogađa za 17:12.
38' - Unčanin smanjuje na 17:13 iz sedmerca
39' - Serija Borca - 17:14, Ivandija traži bržu igru Izviđača.

40' - 17:15 nakon tri prokockana napada domaćih.
43' - Izviđač konačno prekida Borčev niz - 18:15. Slijedi i novi pogodak 19:15.
44' - Đokić za 19:16.
47' - Izviđač u nekoliko napada čini neprisiljene pogreške, Borac stiže na 19:17.
48' - Uspješno izveden sedmerac za Borac - 19:18, no Pavlak pogađa za 20:18.
49' - Ponovno brzopletost Izviđača u napadu - 20:19
50' - Velika napetost i prava muška igra na terenu. Povratak na dva razlike - 21:19.
52' - Izviđač velikom igrom lomi Borac za lakši ulazak u završnicu utakmice. Pogodak Izviđača za 22:19.
53' - Žestoka igra na obje strane. Borac pokušava prekinuti niz minutom odmora.
55' - Mijatović pogađa za 22:20.
56' - Efektan cepelin Mandića, ali bez pogotka.
59' - Unčani smanjuje na jedan pogodak razlike - 22:21. Minutu odmora zove Ivandija. Izviđač ima napad.
60' Izviđač uspješno izvodi napad i Vasilije Kaluđerović povećava na 23:21.

Borac ne uspijeva smanjiti i utakmica završava.