Rukometaši Izviđača Agram nalaze se pred najvećim izazovom sezone – u subotu, 26. travnja 2025. godine, u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom, s početkom u 20:00 sati, dočekuju grčki AEK Athens u uzvratnoj utakmici polufinala EHF European Cupa. Nakon poraza 37:28 u prvoj utakmici u Ateni, "Skauti" će pred domaćom publikom pokušati nadoknaditi devet pogodaka zaostatka i izboriti povijesno finale europskog natjecanja. Trebat će im čudo, ali u Ljubuškom su se već događale velike stvari.
Proslavljeni hrvatski vratar Marin Šego, koji je i sam čuvao mrežu "Skauta", upozorava na snagu protivnika, ali vjeruje u borbeni duh domaće momčadi.
AEK ima jako dobru ekipu. Rekao bih da imaju jako dobru i drugu postavu, koja nije udarna, ali kada je na terenu vidi se da može odlično parirati svima. Tako da je i u uzvratu jako težak i zahtjevan posao pred Izviđačem
, kaže Šego za hercegovina.info.
Šego je pohvalio ozračje u Ljubuškom i mladost momčadi:
Jednu europsku utakmicu sam gledao i uživo u Ljubuškom. Iznenadio sam se koliko su ti mladi momci borbeni i dobri. U Ljubuškom vlada velika euforija i sigurno je da će dvorana biti krcata. Devet razlike jest velika prednost, no ukoliko Izviđač odigra dobro, agresivno i nametne svoj ritam, sve je moguće
, rekao je Šego.
Ulaznice i poziv navijačima
Ulaznice za subotnju uzvratnu utakmicu puštene su u prodaju i mogu se nabaviti u prostorijama kluba te u Caffe baru Akademija, koji se nalazi u sklopu Gradske športske dvorane u Ljubuškom.
Izviđač šalje snažnu poruku svojim navijačima.
Subota je dan kada ćemo pokušati napraviti čudo. Bez vas i s vama nije isto – očekujemo vas! Uz punu dvoranu i vatreno navijanje, ništa nije nemoguće. Zato u subotu u 20 sati napunimo Gradsku športsku dvoranu! Sretno, dečki – neka se ispune vaši snovi! Sretno, Skauti, samo hrabro!
Glas naroda
Platiti ulaznicu pa gledati
Jesi ti prirodno gl up ili
Ja mislim da je majka priroda
Preskočio terapiju
Eno i torcida i bojsi i
Da pobjede AEK deset razlike
Hoće li im ovi opet iz Gruda
Struje ima samo kad je fino
Ono su bili dogovoreni
Koliko košta ulaznica?
10 KM, deca i vojnici pola od
Kako misle napuniti dvoranu
Napisat da dolazi Dara
Momci sretno
Sretno Skauti, sretno
Daba da ih bude 5000 unutra i
Ljudi moji ovo što rade ovi
Baći jesi to ti pa zločesto
Šta god bude ,bravo Izviđač
Šta god bude bit će a ništa
Bravo momci kakav god
Trpaj ove pacenike ljubuske
Sutra nam je bilo kakva
Za par godina se neće čuti za
Hau jes no…
Začešlja se predsjednik
Aj nek je i ovaj cirkus
Čestitke Skauti, ovo je
Ponos Hercegovine