Maslinova ulja iz Ljubuškog i dalje među najboljima

ljubuski.info

Na ovogodišnjem Noćnjaku, prestižnoj manifestaciji posvećenoj maslinarstvu i proizvodnji ekstra djevičanskog maslinovog ulja, proizvođači iz Bosne i Hercegovine ostvarili su zapažen uspjeh. Zlatne medalje osvojili su Uzgoj maslina MARA, vlasnika Ilije Miletića iz Čitluka, za ekstra djevičansko maslinovo ulje sljubljenih sorti te Mate Markić iz Radišića, također za ekstra djevičansko maslinovo ulje sljubljenih sorti.

Agroherc Organic Agriculture d.o.o. iz Čapljine osvojio je zlatnu medalju za kvalitetu otvorenog ekstra djevičanskog maslinovog ulja sorte oblica, dok je Murić d.o.o. iz Ljubuškog također nagrađen za ekstra djevičansko maslinovo ulje sljubljenih sorti.

Noćnjak, koji svake godine okuplja najbolje maslinare iz regije, ponovno je potvrdio da Bosna i Hercegovina ima visoku kvalitetu maslinovih ulja i da se uspješno može natjecati na međunarodnoj razini. Stručnjaci ističu da nagrade na Noćnjaku ne samo da podižu reputaciju domaćih proizvođača, već i otvaraju vrata za širenje na tržišta izvan regije.

Glas naroda

Zejtan od maslina i struja od solara, budućnost je tu..

A šta tebi smeta struja od solara na parcelama koje su već poravnate? Jel bi bolje bilo saditi breskve ili jabuke? Tek ćete saznati tko mlati s vama koji tako govore ali samo dok se drugi ukopčaju na istu tu mrežu.

Kako se spriječava rast raslinja tamo gdje su solarij kod nas a kako recimo u nekoj zapadnoj zemlji.

Pročitajte još jednom komentar sarkastični stvore. Gdje nešto loše piše?

Zašto nema niti jedne travke na Bijači ispod solara čime se tretira ?????

Ne znam jesu li naša ulja najbolja ali definitivno su najskuplja..

Ako neznas sta je dobro vidi sta je skupo? To je stara poslovica.

Sve je naše među najboljim osim politika koje su među najgorim

Najbolje je kupiti talijansko maslinovo ulje. Imaju kvalitet i tradiciju.

Kakvo nase ulje brlja ko i sve nasa posla nose te Dava

Upravu si.

Maslinovo ulje je jeftino koliko se truda uloži. Pijte talijanski ili bilo čiji zejtan da prije odkepršate. Netko će vam dati kvalitetu džabe

Ti sto prodaju nama a oni kupuju u Lidlu nema kvalitete jedna velika nula

Treba gledati etiketu otraga sta piše.

Ako je ikad itko bio u Grčkoj,Općenito jug Italije,Sicilija kapak 15€L i to na malo?Ja sam bio u Grčkoj.

Kupim pola litre talijanskog ulja extra i dosta mi je za godinu dana. Bolje je talijansko maslinovo ulje nego od kradeze ratnih profitera i piromana.

Castrol 5w 40

Grčko je najbolje

A maslo, pečenica i recimo svinjska mast.

Ķazu ne valja zbog komesterora

Mislis kolesterola. Ma bolje komesterola.

Ima cijena koliko se daje za medalju od 1000€ pa na više, eto ako se pitate kako dobijaju nagrade.

Skupe stvari su za ove trenutne robovlasnike kojih je manjina a robovi jedu odpad pa ako i umru uvik ima novih robova znaju to ti đadri robovlasnici samo je srića što običan čovik ovo neće trpiti predugo na zemlji tj ovu dolinu suza.

Sam Diesel rode, sta tebe muči?

Ko misli da ltalijansko naj bolje,nadite na you.tube kako od turskog ulja od ripice prave ulje,karabinjeri ih pratili godinu i po dana,sve ce vam bit jasno

Jel domaće 50 Km

Talijansko maslinovo ulje je super ako ti je tetak talijan i ima svoje masline pa ti pokloni 5-10 litara ulja. A ono sve sto vidis po trgovinama je šrot u kojem nema 10% masline. Ako mi ne vjerujete i mislite da serem,odnesite na analizu u institut.Ja sam nosio pa sam se uvjerio.Ne radi sebe nego radi dobavljaca

Ako ocete da znate je li maslinovo ulje pravo jednostavno ga stavite priko noci u frizider. Ako se grusa ,ili onaj dio sto se sgrusa, onda je to pravo maslinovo ulje. Ali ako nema grusanja nema ni maslinova ulja. Netribas placat institut.

Čestitke Murićim,dobro ulje a još bolji ljudi
Maslinova ulja iz Ljubuškog i dalje među najboljima
Napomena:

Stavovi iznešeni u komentarima nisu stavovi uredništva.

Sve neprimjerene komentare ćemo načelno ukloniti. Ukoliko isto propustimo javite nam se putem kontakt obrasca ili e-pošte info[at]ljubuski.info

FB

Politika

Ljudi

Kolumne

Gospodarstvo

Šport

Priroda

Audio/Video

Posljednji komentari