Hrvatska traži potpunu zaštitu Hrvata kao konstitutivnog naroda

ljubuski.info

Republika Hrvatska, strateški partner Bosni i Hercegovini na njezinu europskom putu, ali i država koja na osobit način vodi računa o važnosti poštivanja konstitutivnosti i jednakopravnosti naroda u BiH, kao temeljnom postulatu daytonskog Ustava, nastavlja s aktivnom podrškom BiH, ali i projektima od interesa za hrvatski narod u BiH.

Važnost postizanja jednakopravnosti triju konstitutivnih naroda u BiH, kao i nastavak angažmana na europskom putu ključne su teme o kojima su u Zagrebu s predsjednikom Vlade Republike Hrvatske Andrejem Plenkovićem razgovarali predsjedatelj Doma naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine dr. Dragan Čović i zastupnica u Zastupničkom domu PS BiH Darijana Filipović.

Na sastanku je bilo riječi o aktualnoj političkoj situaciji u Bosni i Hercegovini i regiji, europskom putu i reformskim pomacima BiH, kao i o zaštiti interesa i prava hrvatskoga naroda u BiH te suradnji i provedbi strateških projekata.

Čović je ovom prilikom istaknuo zahvalnost predsjedniku Vlade Republike Hrvatske Plenkoviću na kontinuiranoj podršci na europskom putu BiH, kao i potpori u zaštiti prava i provedbi interesa hrvatskoga naroda u BiH. Osobito je istaknuo važnim potporu Vlade u razvoju i funkcioniranju Sveučilišta u Mostaru, kao i svih aktualnih i predstojećih strateških projekata. Predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković istaknuo je nastavak snažnog zalaganja Vlade RH u potpunoj zaštiti prava Hrvata kao konstitutivnoga naroda u Bosni i Hercegovini, kao i u europskom putu BiH. Naglasio je potporu Vlade u realizaciji strateških projekata za hrvatski narod u BiH, osobito u području obrazovanja, kulture, gospodarstva i infrastrukture. Dužnosnici su izrazili zadovoljstvo odnosima Bosne i Hercegovine i Republike Hrvatske, kao i bezrezervnu posvećenost daljnjem osnaženju uspješne suradnje za dobrobit hrvatskoga naroda, europske Bosne i Hercegovine i bilateralnih odnosa.

Izvrsna suradnja

Važan razgovor o aktualnoj političkoj situaciji u BiH i regiji, strateškim interesima i pravima Hrvata u BiH, kao i europskom putu BiH. Nastavljamo ojačavati snažnu suradnju s Vladom Republike Hrvatske - napisao je Čović na društvenim mrežama.

Plenković je u objavi naglasio kako s Čovićem nastavljaju redoviti dijalog i izvrsnu suradnju usmjerenu na jačanje bilateralnih odnosa Hrvatske i BiH, postizanje jednakopravnosti svih triju konstitutivnih naroda i daljnji europski put BiH. Vlada Republike Hrvatske, poručio je, nastavit će pružati potporu strateškim projektima hrvatskog naroda u BiH.

A o potpori svjedoče i odluke koje se donose u kontinuitetu, kao i nedavna potvrda da je proračun za projekte Hrvata izvan Republike Hrvatske povećan za više od 40 posto.

Glas naroda

Plenki sjaši više s Hrvata u BiH, ministri ti ogrezli u kriminalu i korupciji, čisti u svom dvorištu.

Dosta je nama Zagrebačkih hrvata i domaćih pratrina. Što nas više vole to nas je manje. Od je-bite.

Nama treba zastita od vas "zastitinika"!

evo ja kao hrvat molim da me se zađtiti od dragana i njegovih jataka ako je ikako moguće , rastra nas čovjek sa ovih prostora

Znaju li oni koliko njih običan čovjek mrzi

Do beskraja i nazad.

Od koga traži? Krivac sjedi desno od tebe

Laura Koveši

Bože svemogući spasi nas od HDZ-a molimo te!

Samo vi Dragana skinite s naše kičme..

zaštiti će te nas kad nas ostavite na miru otkačite više od nas

Doživjeli smo da komunjare jugoslavenčine odlučuju o sudbini Hrvata. Znamo da su nas ubacivali u jame, ubijali, zatirali nam slobodu ali usprkos svega, uz pomoć crkvenjaka, opet odlučuju o sudbini Hrvatske nacije. Odgovara im da opozicija iseljava a oni i njihova gamad vladaju.

Kupus marka

Šta bi u otoku u Borasa?

Mi tražimo treći entutet i točka.

Jadna majko jadni li svatova

Ovima je bitno njihovo bogatstvo koje nikad ni u Americi nebi imali ali valjda će to jednom izići na vidjelo. Dosta ovaj narod šuti i drži glavu u pijesku
Hrvatska traži potpunu zaštitu Hrvata kao konstitutivnog naroda
Napomena:

Stavovi iznešeni u komentarima nisu stavovi uredništva.

Sve neprimjerene komentare ćemo načelno ukloniti. Ukoliko isto propustimo javite nam se putem kontakt obrasca ili e-pošte info[at]ljubuski.info

FB

Audio/Video

Posljednji komentari