Ministar Dario Sesar podnio ostavku

ljubuski.info

U četvrtak, 23. siječnja 2025. godine, s početkom u 11 sati, u dvorani za sastanke Skupštine Zapadnohercegovačke županije održat će se 20. redovna sjednica Skupštine Zapadnohercegovačke županije. Na dnevnom redu nalazi se 13 točaka, a posebno je zanimljiva točka o imenovanju novih ministara.

Ostavka ministra Sesara

Naime, Dario Sesar razrješava se dužnosti ministra gospodarstva i dopredsjednika Vlade Zapadnohercegovačke županije, a kao razlog navodi se podnošenje ostavke od strane samog ministra. Sesar je naveo kako je njegova ostavka rezultat dogovora da će dužnost ministra obnašati do lokalnih izbora 2024. godine, kako bi novu energiju i ideje donijela druga osoba.

Također nakon deset godina odgovornog rada i povjerenja birača, normalno da je došlo do zasićenja u radu i gubitka energije u Ministarstvu koje je veliko (pokriva šest ministarstava Vlade FBiH), koje zastupa 20 različitih materija i obrađuje najviše predmeta u Vladi ZHŽ. Samim zasićenjem i gubitkom energije smanjuje se kvaliteta rada pa je vrijeme za nove ljude i novu energiju, naveo je Sesar.

Afera "Stipendija"

Naime, iako dugogodišnji ministar, kojemu je ovo čak treći mandat, široj javnosti je postao poznat po aferi sa stipendijom za studente nižeg socio-ekonomskoga statusa koju je njegov sin primio u Hrvatskoj kao student Fakulteta građevinarstva, arhitekture i geodezije.

Zbog navedene situacije, ministar Sesar se ispričao javnosti navodeći kako nije bio upoznat s detaljima stipendije sve dok ga mediji nisu konktaktirali, a naveo je i kako je novac od stipendije vratio u proračun Republike Hrvatske.

Osim toga uz ministarsku funkciju vršio i funkciju predsjednika za vozačke ispite, te je uz to bio i predsjednik HŠK Posušja, a kasnije je postao član Upravnog odbora kluba gdje mu se pripisuje afera imenovanja savjetnika.

Rotacija ministara

Na mjesto ministra Sesara dolazi Zvonimir Širić, dosadašnji ministar prostornog uređenja, graditeljstva i zaštite okoliša Zapadnohercegovačke županije, tako da je u ovom slučaju izvršena samo rotacija. Širić je inače 2010. godine na Sveučilištu u Mostaru stekao zvanje profesora povijesti i zemljopisa. Tijekom svoje profesionalne karijere predavao je u školama u Posušju te je od 2015. – 2023. bio ravnatelj Osnovne škole Ivana Mažuranića Posušje.

Novi ministar postaje Mate Lončar

Neopozivom ostavkom ministar Širić razrješit će se dužnosti na mjestu ministra prostornog uređenja, graditeljstva i zaštite okoliša, a na njegovo mjesto dolazi Mate Lončar iz Posušja koji trenutno obnaša funkciju savjetnika Predsjedateljice vijeća ministara BiH.

Lončar je po struci magistar politologije, a pripravnički staž je odradio u Ministarstvu gospodarstva Zapadnohercegovačke županije. U svom životopisu od formalnog obrazovanja navodi da je od 2020. do 2021. godine radio kao stručni suradnik za upravljanje i koordiniranje sredstvima za razvitak i europske integracije, također u Ministarstvu gospodarstva, a nakon toga je od 2021. do 2023. godine bio savjetnik u Ministarstvu vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH.

Glas naroda

Nekog će žutokljunca postavit za ministra. E svašta..radnog staža jedva 5 godina ahhah i diploma iz politologije. Očito čovjek iznenada ostao bez uhljebske pozivije

Dakle, vladaju ljudi koji u životu nisu zaradili 100 KM u privatnom sektoru. Kuku nama..

Blagica Leko smanjila porodiljne naknade,trebale biti 700,00 KM ona neda pa neda

Nezna on sta su dica.

Tko ima OPG nemože imati dječiji neshvatljivo

Nisu to porodiljne naknade, to su demografske mjere za svako 3.dijete i bilo bi stvarno nepravedno da svako 3 dijete dobiva 700KM, a jedno ili dvoje nista. Tako da... demografska mjera nema nikakve veze sa minimalnom plaćom i nema je smisla povećavat

Službeni komentatoru baš si dobar,

Nisam sluzbeni komentataor, nego roditelj koji ima 2. djece i kojeg je ova mjera mimoišla tako da sam upućen u to što se događa

Ako nema meni nek ne bude nikome - tipično zatucano kamenjarsko razmišljanje. Je li bolje da daju djeci nego da među sobom podijele.

Lumenu. Ja samo kazem činjenicu da je nelrevedno da daju samo za 3 djece, a nisam rekao da to trebaju ukinut nego dat nešto i onima koji imaju 1 ili 2, srazmjerno broju djece. A ti zaključuj šta hoćeš i dokazuj tko je ovdje sa kamenjara.

da se ne svađate to ukinuti, pa nek erađa koliko tko hoće, a ne zbog para

Puuuuno posla ima za tužiteljstvo. Sve ukradeno mu oduzeti!

I Dabro u Hrvatskoj dao ostavku i njemu dodijao ko Sesaru ko i nekad Sanaderu. Svima dodije hahahahahah

Ako voliš Rvacku unda možeš krasti koliko hoćeš.

Znači Mate Lončar, završio politologiju (HDZ-ov fakultet za one koji nemaju kapacitet za nešto konkretno završiti, a za fotelju ipak treba neka diploma), ...."a nakon toga je od 2021. do 2023. godine bio savjetnik u Ministarstvu vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH". Znači sa politologijom ideš na mjesto SAVJETNIKA u ministarstvu vanjske trgovine i ekonomsklih odnosa, drugim riječima "ladio j.ajca" na državnoj sisi. Baš bi volio poslušati bar jedan njegov ekonomski savjet koji je udjelio. I pazite kako je on sposoban, sad ide sa svim tim iskustvom na mjesto ministra GRADITELJSTVA i PROSTORNOG UREĐENJA. Pa jbmu nisam znao da imamo tako sposobne ljude u Hercegovini. Kad završi to ministarstvo, ide u kliničku bolnicu Mostar raditi kao kardiovaskularni kirurg.

Bolje i to da je momak od školovanja u politici nego kao Blagica da joj je prvi posao u marketingu i onda ministar financija .

Ona je struka

Hahha dobro kažeš. Zar na tom mjestu ne bi trebao bit neki inženjer građevine ili bilo koje tehničko lice? Ovaj gore mora dar ostavku jer je drug Ćović najavio smjenu starijih i dolazak pijuna hrvatske mladeži na njihova mjesta

On će odmarati na poziciji direktora, npr Ceste ŽZH. Tu se ukazuje prostor za novu energiju.

Zašto uzurpator proračuna i tuđih poslovnih prostora ,raavnatelj civilne zaštite ne podnese ostavku.

Onaj što se ne sjeća da je provalio u tuđi prostor, pa kad su ga razotkrili, zazidao vrata, pa žbuka ispucala?

Kriminalac Sesar, najprije Brgića stavio za načelnika općine sada ovog malog za ministra, katastrofa tko nam vodi županiju

Aa šteta što daje ostavku Naki kapacitet.

ulizica Mate je spreman uzeti posao koji nezna raditi čujem da će uskoro prihvatiti mjesto svećenika priča se u Vinjanima

Jadu kraja nema

Tko može zamjeniti pijanog Bebeka na ovom mjestu

I tko može naći savjetnike poput Šunjića, Kreje i Dodika

Čuj to Šunjić savjetnik?

Ana Bubalo. Kvesko je stoji. Zeli biti poput Blagice ljubomorna je na nju.

NK Posušje je digao na zavidnu razinu, infrastruktura ko u EU

Voltaren na to misto

Nećeš razbojniče, okani se pištena čovjeka,otkad je došao za ministra i Vedran za gradonačelnika otad se Ljubuški oživio i stavljen rad,red i disciplina,pauci su pod kontrolom

A samo da je normalan neki covjek, ova garnitura nikad gora, sve zlo iz ociju im viri

Gdje je Majetic pandur Laže šefove da ga boli a kući radi i hoda nema gdje ga nema na bolovanju Šefovi moji očito niste za šefova skinite se s pozicija kad vam ovo policajci rade Pogotovo ovi što su prije krali ljudima stvari sad uvode res

Ne daju mu sefovi bolovanje,nego doktor.

Posušje je oduvijek bilo rasadnik megaintelektualaca s malim mozgom.

Katastrofa za građevinu da politolog koji ne zna i nije stručno osoposobljen bude ministar građevine. Hdz se pogubio u izboru ministara i ravnatelja na funkcijama u Županiji Zapadnohercegovačkoj. Svi skoro nestručni ali je očito da je bitno samo se uhljebiti.

Vlada ZHŽ mora dati ostavku. Neznalice i probisvijeti na pozicijama. Bebek je primjer nedovoljno obrazovanog i nekompetentnog čovjeka kojem je ćaća dezerter. HDZ se ponosi Domovinskim ratom. Fuj takvom ponosu.

Makar nije lažni branitelj okani se čovjeka nikad nismo imali boljeg ministra

Jad od ministra

Mladen Bebek je onda najbolji kriminalac

Jokširova si linija garant.

Bezveze lik

Provjeriti Sesarove i"investicije" u izgradnju šumskih puteva. Potrošio preko 6 milijuna msraka, a koliko je urađeno to zna tvrkka Tigra koja je uzimala lovu a nije 20 % stvarno uradila. Eto za tužiteljstvo neka provjeri

Tigra se vodu na Mati Mitru, a stvarni vlasnici su Dario Sesar i Ivica Ćorić (sadašnji direktor Doma zdravlja Posušje, nekad bio ministar Gospodarstva)

Zato su se kupili stanovi u splitu i u zagrebu, zaposlijo ženu , u D.zdravlja bratanu, kuma vozača, kumu, itd Sa autom Doma zdravlja vozi dicu u školu

Provjereno, šumski putevi njegov bankomat bio dugo godina

HDZ mladež su djeca komunista i dezertera i uvlačiguzana kao onih koji su stajali iza Primorca. Nabace kravate i šalju grimase već prihodeličnih političara.

Zašto je sklonjena kritična prijava protiv ravnatelja civilne zaštite.

Ovo je udarac za županiju
Ministar Dario Sesar podnio ostavku
Napomena:

Stavovi iznešeni u komentarima nisu stavovi uredništva.

Sve neprimjerene komentare ćemo načelno ukloniti. Ukoliko isto propustimo javite nam se putem kontakt obrasca ili e-pošte info[at]ljubuski.info

FB

Politika

Ljudi

Kolumne

Gospodarstvo

Šport

Priroda

Audio/Video

Posljednji komentari