U Ljubuškom je predstavljena studija izvodljivosti "Proširenje usluga odgoja i obrazovanja u ranom djetinjstvu u Ljubuškom" koju je UNICEF izradio u suradnji s Ministarstvom obrazovanja, znanosti, kulture i sporta Zapadnohercegovačke županije, Gradom Ljubuškim i predstavnicima javnih i privatnih ustanova predškolskog sustava, u sklopu programa "Jačanje socijalne i zdravstvene zaštite kao odgovor na pandemiju COVID-19 u BiH", odrađenog uz podršku USAID-a.
Pokazalo se da je ulaganje u predškolski odgoj i obrazovanje među najboljim ulaganjima koje vlade mogu uraditi, donoseći ogromne socio-ekonomske privilegije ne samo za djecu i njihove obitelji, već za društvo u cjelini. Unatoč globalnim, kao i dokazima posebnim za entitet koji govore o moralnoj, društvenoj i ekonomskoj vrijednosti usluga odgoja i obrazovanja u ranom djetinjstvu, skoro polovica djece starosti od tri do šest godina u ovome gradu ostaje izvan sustava obrazovanja.
Studija izvodljivosti pružila je detaljnu analizu stupnja do kojeg ni proširenje obuhvata na univerzalne razine do 2030. godine bilo moguće u tri dimenzije – financijskoj, operativnoj i političkoj. Utvrđeno je da bi to bilo moguće uz političku volju i davanje prioriteta odgoju i obrazovanju u ranom djetinjstvu, unatoć značajnim izazovima.
Vrijeme je da se obrati pažnja na djecu. Danas. Nema vremena za čekanje
, poručeno je s prezentacije.
UNICEF je, uz podršku Zajedničkog SDG fonda i zajedno sa timom United Nations in BiH, proveo tri studije ulaganja u rani razvoj djece (RRD) na razini tri administrativne jedinice: Federacija Bosne i Hercegovine (FBiH), Republike Srpske (RS) i Brčko Distrikta (BD), a kao jedan od primjera studije slučaja bio je grad Ljubuški.
Glas naroda
Samo se vi ne mješajte u
Samo se vi ne mješajte u predškolsko obrazovanje, još malo pa će zvat drag queen da drže predstave u vrtićima po uzoru na Amerikance i učit ih o lg bt q populaciji!