Uvjerljiva pobjeda Izviđača nad Vogošćom

Rukometaši Izviđača doslovno "melju" svoje protivnike, u 10. kolu Premier lige na parketu Gradske športske dvorane u Ljubuškom ove je subote "stradala" Vogošća, po brojnim, uz Izviđača, najveći kandidat za osvajanje titule.

Skauti su osim par početnih minuta kontrolirali igru i rezultat, pa konačnih 37:30 i ne treba čuditi.

A, nije počelo dobro za domaćina, u prve dvije minute su svirana dva sedmerca za goste koji su poveli 0:2. No to nije dugo trajalo, Luka Bubalo, Ivano Pavlović i Berin Keso, s po dva postignuta gola, prvi su put doveli Izviđač u vodstvo (6:5 u 10. minuti), a četiri minute kasnije već je bilo 10:5. Malu opuštenost domaćina iskusna ekipa gostiju vješto koristi i u 20. minuti dolazi na gol zaostatka (12:11). Skauti ponovo pojačavaju i na odmor odlaze s pet golova prednosti, 19:14.

U drugom poluvremenu, s dva brza gola, Izviđač je došao do velikih sedam golova prednosti 21:14 u 32. minuti, a onda dolazi do pada u igri nekih pet-šest minuta, što je Iskoristila Vogošća i u 38. minuti dolazi na minus četiri 22:18. Zanimljivo je da je Izviđač od 34. do 36. minute imao dva igrača manje i nije primio gol, a uspio je zabiti jedan što je "diglo moral" domaćinima.

Od 40. do 51. minute Izviđač je prelomio utakmicu, s nekoliko brzih golova iz kontri i polukontri, u 45. minuti imao je plus sedam (27:20), a u 51. minuti bilo je i plus osam (31:23), a do kraja je domaćin odigrao mirno i mudro za konačnih 37:30.

Luka Bubalo bio je prvi strijelac skauta s 8 golova, Milan Vukšić i Ivano Pavlović postigli su po 5, a Filip Odak i Diano Češko po 4. Vratari Ivan Herceg (4) i Aldin Alihodžić (6) imali su deset obrana.
Kod gostiju Elis Memić je postigao 8, Nikola Grujić 6, a Mahir Burić 5 golova.