Lea Rašić iz Klobuka osvojila zlato s reprezentacijom Hrvatske

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija u odbojci na pijesku za koju nastupaju Splićanka Ana Burilović i Lea Rašić rodom iz Klobuka (Ljubuški) osvojila je zlatnu medalju na Srednjoeuropskom prvenstvu u Budimpešti.

U konkurenciji je bilo 16 parova, a Ana i Lea su u finalu pobijedile slovenski par Kolar- Posedel, rekao je izbornik hrvatske reprezentacije Tomislav Karaula.Na turniru su nastupile ekipe iz Češke, Slovačke, Slovenije, Mađarske, Izraela, Cipra i Hrvatske.

Koliko je Lea uspješna govore brojne nagrade, inače osvojila je treće mjesto na prvenstvu Hrvatske do 22 godine, prvo mjesto-juniorsko prvenstvo Hrvatske, prvo mjesto na prvenstvu Hrvatske do 18 godina, prvo mjesto na kadetskom prvenstvu Hrvatske, treće mjesto na srednjem europskom prvenstvu do 18 godina održano u Austriji, treće mjesto na prvoj Hrvatskoj ligi odbojka na pijesku - seniorke i prvo mjesto-zlatna medalja na srednje europskom prvenstvu do 18 godina održano u Budimpešti.

Lea početkom rujna, u Ljubljani brani boje Hrvatske na europskom prvenstvu.