Pobjedom u Banja Luci Izviđač prošao u polufinale Kupa

Rukometaši Izviđača plasirali su se u polufinale Kupa BiH. Igrači Tonija Čoline sinoć su i u uzvratnom susretu četvrtfinala slavili na gostovanju protiv Borca rezultatom 30:34, te su tako izborili plasman u polufinale ovog natjecanja.

Podsjetimo, prvi susret u Ljubuškom završen je pobjedom "Skauta" (34;31)

Nisu igrači Borca imali rješenja za vanjsku liniju Ljubušaka. Već u 20. minuti Izviđač je pobjegao na velikih pet pogodaka prednosti (11:16), da bi se na poluvrijeme otišlo rezultatom (16:22) u korist gostiju.

U nastavku Borac izlazi nešto agresivniji te rezultatsku prednost sa šest, u 39. minuti smanjuju na samo dva pogotka zaostatka. No, nakon toga se Izviđač ponovno budi i vraća se u prednost od pogodaka prednosti i susret mirno privodi kraju te slavi pobjedu rezultatom 30:34.

Izviđač su do pobjede vodili Kos s devet, Vukšić sa sedam te Jozinović sa šest postignutih pogodaka. Na drugoj strani u redovima Borca najbolji su bili Puljizović sapet dok su Slavuljica i Vučićević dodali po četiri pogotka.

Poznati svi sudionici završnice

Pored Izviđača, plasman na završni turnir Kupa BiH izborili su i rukometaši tuzlanske Slobode, Gračanice i Vogošće.

Jedini koji su nadoknadili zaostatak iz prve utakmice bili su rukometaši Slobode. Tuzlaci su u Mejdanu u uzvratnoj utakmici savladali dobojsku Slogu rezultatom 36:28 (20:14).

• RK Sloboda – MRK Sloga (Doboj) 36:28 (29:31)
  • RK Gračanica – RK Sloga (Uskoplje/G. Vakuf) 29:26 (26:24)
  • RK Borac m:tel – RK Izviđač CO 30:34 (31:34)

• RK Vogošća – RK Bosna (Visoko) 28:27 (28:27)

Glas naroda

Koji stroj,bravo djeco.

Čestitke

Cestitke momcima na celu s Tonijem Colinom koji ako s ovom mladosti osvoji duplu krunu iskaziva veliki potencijal i mogucnost da izraste u velikog trenera...GAZI IZVIDJACCCCC,nije mala stvar skinuti Borca s Veselinom Vujovicem u gostima..idemo po duplu krunu,ko zna kad opet ovakve prilike,steta sto nemozemo uzivo prisustovati utakmicama,nadamo se da ce se publika vratit u dvoranu do derbija sa Borcem u Ljubuskom koja ce odluciti prvaka,pa da napunimo dvoranu i podrzimo ovu mladjariju koja bi trebala biti primjer i nasim politicarima kako se posteno bori za svoj grad,momci prakticki dzabe igraju i izgaraju na terenu za sebe,svoju karijeru i ovaj grad...ZIVIO LJUBUSKI