Mostarska liječnica i političarka Diana Zelenika (HDZ 1990) pozitivna je na koronavirus što je osobno potvrdila putem Facebooka. Ona je, pri tom, vrlo oštro kritizirala odluke nadležnih institucija, Stožera civilne zaštite, o prebrzom ukidanju mjera prevencije koji je, kako zaključuje, zbog toga životno ugrozio građane.
Da, ja sam je nazvala MMF Corona, a sada imam samo Coronu dok je MMF popapao Đepeto, iako naše pravosuđe nikako da ga pronađe. Zašto MMF Corona? Jer kako rasporediše lovu tako kod nas nestade šatora, nestade prevencije, otvoriše se vrata svim ambulantama i podobnim prijateljima koji su počeli šetati po pojedinim odjelima. Iako sam već pisala o tome da nisu smjeli ukinuti mjere prevencije dok ne prođe bar 28 dana bez ijednog oboljelog u području tri županije koje gravitiraju SKB Mostar, no čemu mjere kad je lova stigla. Naš, kako kažu dobro plaćeni krizni stožer to nije bilo briga
, napisala je Zelenika.
Nadalje, dr. Zelenika otkriva i vrlo delikatne odnose i "relacije" na SKB-u Mostar.
Mnogi od njih, kao sto je predstojnica klinike na kojoj radim ne dežura posljednjih desetak godina, a nama drži predavanje o izvanrednoj situaciji. Uz dobru materijalnu naknadu i moć i ne javljaju se na telefon kada im hoćete reći da ste na radnom mjestu dobili visoku temperaturu. Predstojnica se nije javila nikako, a zamjenica ravnatelja, inače rodbinski vezana, a član kriznog stožera, nakon pet sati s netočnom informacijom. I nije ih ni briga jer ja nisam kuma, niti, kako jedan kolega reče, član HDZ BIH, a on iako jest, nije dobio novac kao ovi u kriznom stožeru. I tako stiže meni Corona bez MMF-a s visokom temperaturom i bolovima, ali na sreću bez respiratornih simptoma. Ovo pišem, ne radi toga da promijenim krizni stožer koji nas je životno ugrozio, nego da moji prijatelji znaju da nisam na respiratoru, da mi je saturacija kisikom 98 %. Prijateljima će biti drago, dušmanina krivo!
, poručuje Zelenika.