Uvjerljiva pobjeda rukometaša Izviđača

Rukometaši Izviđač Central osiguranja sinoć su i u uzvratnoj utakmici četvrtfinala doigravanja za prvaka su svladali momčad Vogošće i plasirali se u polufinale.

Od samog početak domaći rukometaši su krenuli silovito i pokazali gostima iz Vogošće da nemaju što tražiti na parketu Gradske športske dvorane u Ljubuškom. S tri pogotka Vederana Delića i pogotkom Domagoja Alilovića, koji je sinoć kao i u utakmici u Vogošći bio nezaustavljiv za protivničke rukometaše, "Skauti" su došli do tri gola prednosti (4:1, 10.minuta). Do prednosti od pet pogodaka Izviđač je stigao u 15.minuti (7:2), ali su gosti s tri uzastopna pogotka uspjeli uhvatiti priključak (7:5, 19.minuta). Zadnjih deset minuta prvog poluvremena pripalo je Izviđaču koji je ponovno stigao do pet pogodaka prednosti (13:8), da bi Vogošća u posljednjem napadu pogotkom Zahirovića otići na odmor s četiri gola zaostatka (13:9).

U drugom dijelu, serijom 6:1, Izviđač je došao do osam pogodaka prednosti čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. Do svoje najveću prednost od devet pogodaka "Skauti" su stigli u 41. minuti (20:11), nakon čega je trener Bjeliš uveo mlade snage. Do kraja utakmice Vogošća je uspjela ublažiti poraz, ali pitanje pobjednika ni u jednom trenutku nije dolazilo u pitanje. Na koncu Izviđač je slavio rezultatom 24:20, čime je osigurao plasman u polufinale.

U redovima Izviđača najefikasniji su bilo Domagoj Alilović sa šest i Vedran Delić s četiri pogotka. Miljan Ivanović i Gabrijel Mišetić su postigli po tri pogotka, dok su Nikola Đono, Miloš Kos i Milan Vukšić bili uspješni po dva puta. Josip Kvesić skupio deset obrana, a Matej Mandić ponovno je bio nerješiva zagonetka za izvođače sedmeraca u momčadi Vogošće, nakon što je u Vogošći skinuo tri, ovaj put im je obranio četiri.

U ekipi Vogošće po tri pogotka postigli su Geko, Kreso, Čičkušić i Bečić.

Već u subotu, 25.05.2019. "Skaute" očekuje novi okršaj, tj. prva polufinalna utakmica u Doboju protiv momčadi Sloge, a uzvrat je u srijedu, 29.5.2019. u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom.

RK Izviđač Central osiguranje - RK Vogošća Poljine Hills 24:20 (13:9)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 1000.
Suci: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj)
Nadzornik: Nedžad Rastoder (Goražde)

RK Izviđač CO: Kvesić (10 obrane), Tolić, Mandić ( 7 obrana, 4 sedmerca), Vukšić 2, Mišetić 3/2, Alilović 6, Kos 2/1, Ivanović 3, Đono 2, Delić 4/4, Maretić, Miličević 1, Mataga, Lovrić, Čutura 1.
Trener: Mario Bjeliš.

RK Vogošća PH: Efendić (7 obrane, 2 sedmerca), Ivanković (3 obrana), Geko 3/2, Čorbo, Kadrić 1,Kreso 3, Gavrić 1, Čičkušić 3/1, Mimić, Halilović 1, Bečić 3, Jelačić 1, Zahirović 1, Osmanhodžić 1, Bosić, Stojanović 2.
Trener: Bojan Unčanin

Isključenja: Izviđač 6 minuta, Vogošća 9 minuta.
Sedmerci: Izviđač 9/7, Vogošća 7/3.

RK Izviđač

Glas naroda

Sto sada ne hvalite upravu, klub, hdz.
Aaa priča se okrenula

da li ima posla da se zaposlimo u taj izviđač da i mi kruh jedemo u hercegovini
dali se more živit od pobjeda izviđača-čestitke dečkima!!!!!!!!!!!

Ne bi ti takve pameti imao za jesti u Hercegovini da ti nadu naftu u dvorištu.

Pa vidi gori rezultat, ko je dobija

Prica dana je ipak bila kako je prof.Vucic izmlatio onog fizioterapeuta Buntu..hahah

ljudi zgoda mačku hjebe!

zar se profesor smije mlatiti za vrijeme nastave,tko sve djecu uči....

Očito da pedagoga kratkog fitilja triba učit o finom ponašanju i ne psovat .Odgoj ide iz kuće.

Čestitke momcima

Svaka cast momci sad idemo po to finale i navijat za Borac da se uzvrat u finalu igra u LJubuskom i uz punu dvoranu osvajamo prvenstvo i po stoti put pokazivamo da smo neunistivi..AJMOOOOOO