Izviđač u finalu Kupa BiH

U rovovskoj borbi u uzvratnoj utakmici polufinala KUP-a BiH u rukometu, koja je sinoć odigrana u dvorani "Amel Bečković" u Vogošći, rukometaši Izviđač Central osiguranja su izborili plasman u finale. "Skauti", iako oslabljeni, bez Kaluđerovića, junački su se borili ne dopustivši rukometašima Vogošće nadoknaditi prednost od četiri pogotka s kojom su doputovali u Vogošću.

Prvih 7-8 minuta proteklo je u ispitivanju snaga (2:2, 7. minuta). Nakon toga, Vogošća je opasno priprijetila s tri uzastopna pogotka, pogađaju Geko, Bečić i Stojanović za prednost 5:2 u 13.minuti. Uzvraćaju Đono i Delić, da bi u 20. minuti domaći, ipak, došli do željenog rezultata koji ih vodi u finale (8:4). Međutim, u zadnjih desetak minuta "Skauti" su odigrali nešto bolje tako da se na odmor odlazi s prednošću domaćina od tri pogotka (11:8).

Drugo poluvrijeme bolje otvara Izviđač, pogocima Ivana Miličevića i Domagoja Alilovića stižu na gol zaostatka. Dobra igra "Skauta" u prvih deset minuta nastavka, rezultirala je poravnavanjem rezultata na 14:14 u 41. minuti.
Sljedećih deset minuta pripalo je domaćinu, koji sa četiri pogotka dolaze do željene prednosti, bilo je 18:14 u 50. minuti. Prednost je mogla biti i veća da Josip Kvesić, inače junak večerašnje utakmice, nije obranio sedmerac Stojanoviću.

U zadnjih deset minuta, odlična obrana "Skauta" na čelu s Josipom Kvesićem, koja je, tek, jednom dopustila domaćim rukometašima da zatresu njihovu mrežu, dok na drugoj strani "zabijaju" Damir Mataga, Duje Maretić i dva puta Domagoj Alilović za konačnih 19:18 i za njihovo veliko slavlje u dvorani "Amel Bečković" u Vogošći.

Kod Izviđača, kako smo već rekli, najbolji pojedinac je bio Josip Kvesić sa šesnaest obrana, a najefikasniji je bio Domagoj Alilović s pet pogodaka, tri pogotka postigao je Duje Maretić, dok su po dvaput pogađali Milan Vukšić, Josip Čutura, Nikola Đono i Vedran Delić.

U ekipi Vogošće šest golova postigao je Benjamin Čičkušić, tri Ivan Stojanović, a po dva Mirza Mimić i Zlatko Kreso.

Protivnik Izviđaču u finalu bit će Borac koji je u drugom polufinalnom susretu bio bolji od visočke Bosne.

RK Vogošća Poljine Hills – RK Izviđač Central osiguranje 19:18 (11:8)

Vogošća, Sportska dvorana "Amel Bečković", gledatelja 500.
Suci: Marko Miljević i Zoran Petrović (Banja Luka)
Nadzornik: Mladen Dragičević (Doboj)

RK Vogošća: Efendić (7 obrana), Ivanković (8 obrana), Geko 1, Čorbo 1, Kadrić 1,Kreso 2, Gavrić, Čičkušić 6/3, Halilović, Bečić 1, Jelačić 1, Zahirović, Osmanhodžić, Bosić 1, Stojanović 3, Mimić 2.
Trener: Kasim Kamenica

RK Izviđač: Kvesić (16 obrana, 1 sedmerac), Mandić, Tolić, Miličević 1, Alilović 5, Kos, Ivanović, M. Mišetić, Čutura 2, Vukšić 2, Đono 2, Primorac, Mataga 1, Maretić 3, G. Mišetić, Delić 2/1.
Trener: Mario Bjeliš.

Isključenja: Vogošća 6 minuta, Izviđač 10 minuta.

Sad će oni, nisu se još probudili?

Momci svaka cast na uspijehu,Kvesic je odavno prerastao ovu amatersku ligu steta sto ne ode vani zaradit neke novce jer je sigurno kvaliettan golman..KAD SE IGRA FINALE DA ZGAZIMO TAJ BORAC