Oproštaj Izviđača od SEHA lige

Rukometaši Izviđača unatoč porazu dobrom su se igrom u posljednjem kolu oprostili od nastupa u SEHA ligi. Pred dobro ispunjenim tribinama Gradske športske dvorani Izviđač je izgubio od Vardara 28:31 (10:16).

I prije susreta se znalo tko je favorit, a domaćini su odigrali borbeno, osobito u drugom poluvremenu koje su čak i dobili tri gola razlike. Prve minute obilježile su obrane vratara na obje strane, nerealiziran sedmerac Izviđača i jedna prosuta kontra, pa je Vardar poveo u 5.minuti. Do desete minute igralo se "u egalu" (2:2 u 9.minuti), a onda su krenuli gosti. U 12.minuti bilo je 3:5, minutu kasnije 3:6, a onda se do 20.minute igralo gol za gol, a prednost gostiju iznosila je dva, ili tri gola. U 21.minuti bilo je -4 (6:10), a četiri minute kasnije minus šest, 7:13. S istim odstojanjem otišlo se na odmor (10:16).

U prve dvije minute nastavka Vardar je otišao na osam golova prednosti (10:18) čime je riješena svaka moguća dvojba. Međutim, u slijedećih sedam-osam minuta Izviđač je odigrao vrlo dobro, osobito Milan Vukšić i Miljan Ivanović pa je u 40.minuti bilo tri gola zaostatka (17:20). Gosti, koji su igrali "koliko je bilo potrebno" u 43.minuti su imali plus pet (18:23), da bi ponovo krenuo Izviđač i došao na tri, a potom na dva gola zaostatka (26:28 u 55.minuti). S dva gola zaostatka ušlo se u posljednju minutu u kojoj su gosti postigli gol i mirno priveli utakmicu kraju.

Treba istaknuti da ni Vardar, a ni Izviđač nisu igrali kompletni, a i na ovoj utakmici viđen je veliki potencijal koji ima Izviđač. Dobre partije pružili su mladići počevši od vratara Mateja Mandića i Ivana Hercega, pa dva Mišetića (Mirko i Gabrijel), Milan Vukšić se već dokazao i prije, a najmlađi Miloš Kos vrlo dobro je odradio svoju minutažu.

Kod Izviđača Miljan Ivanović je bio najučinkovitiji s 8 golova, Milan Vukšić postigao je 4, a Gabrijel Mišetić i Miloš Kos po 3. Kod Vardara Martin Popovski zabio je 9, Dejan Kukolovski, Danil Šiškarev i Dmitrij Kiselev po 4, dok je vratar Kalifa Ghedbane imao 16 obrana.

Izviđač Central osiguranje - Vardar 28:31 (10:16)

Gradska športska dvorana.
Gledatelja 1000.
Suci: Dalibor Jurinović i Marko Mrvica (Hrvatska).
Delegat: Siniša Rudić (Hrvatska).

Sedmerci: Izviđač CO 3(1), Vardar 4(4)

Isključenja: Izviđač 4.minute, Vardar 4.minute

RK Izviđač: Miličević 1,Alilović1,Kos 3,Ivanović 8,M.Mišetić 2,Čutura 2,Vukšić 4, Primorac,Mataga 1,Maretić,Kaluđerović 1,Mandić (4 obrane),Herceg (5 obrana), Lovrić,G.Mišetić 3,Delić 2. Trener: Mario Bjeliš.

Vardar: Stoilov 1,Kukolovski 4,Nedanovski 2,Popovski 9,Moraes 2,Kalarash 2, Ghedbane (16 obrana),Čupić,Šiškarov 4,Krstevski,Vojvodić 3,Kiselev 4,Milosavljev. Trener: Garcia Roberto Parondo.

Radio Ljubuški

Glas naroda

još u Vogošći imate oprost od kupa i to je to
u Beriš za motike.

Idi pa navijaj za Vogošću, pusti ove mlade momke da rade i treniraju. Pred njima je mnogo pobijeda i uspjeha u karijerama. Nek vam uzor bude David Mandić, koji je također gubio ali je stalno stremio da bude bolji i ta njegova glad za uspjehom ga dovela na vrh. Vjerojatno svi neće uspjeti ali par momaka će sigurno nastaviti pisati Ljubušku rukometnu bajku

pa navedi i ostale koje ste potjerali, ne samo Mandića a doveli ove sakaretine od igrača i plaćate ih pet puta više od ovih naših iz ljubuškog, koje uostalom i ne plaćate ih već igraju ono igraj ajde dođemo ti.
o upravi neka prosudi narod i o njihovoj stručnosti,
pa da ih se prisjetimo:
Upravni odbor Izviđača:
David Grbavac, Toni Kraljević, Nevenko Barbarić, Miroslav Rupčić, Ivan Ševo, Ivan Luburić, Zdenko Džajić i Mladen Džajić

"Viđen veliki potencijal" Ma daj viđen teški antirukomet od domacina ,sreca sto je Vardar došao samo odraditi utakmicu inače bi bili zamrznuti na -30.

Objasnio Mirko Mišetić

Izvidjac jako losa ekipa i bit ce skoro nemoguce s ovakvom igrom obranit naslov prvaka al zbog Milana Vuksica se isplati doci u dvoranu i navijat za nase momke,ekipa je takva kakva je i zna se da je nestrucna uprava glavni krivac sto nisu uspili napravit malo bolju ekipu..nase je da podrzimo momke u BIH prvenstvu pa cemo vidit sta ce bit,sanjamo jos jedan naslov nadam se da cete nam ispunit taj san...AJMOOOOO IZVIDJAC