Poraz Izviđača od Tatrana u Prešovu (29:22)

U sklopu 15. kola Seha-Gazprom lige rukometaši Izviđača su gostovali u Prešovu (Slovačka) gdje su poraženi od momčadi Tatran Prešov rezultatom 29:22, poluvrijeme 14:8.

Prvi pogodak u susretu postigao je Rabek za vodstvo domaćina, a prvi pogodak za Izviđač postigao je Josip Čutura u 3. minuti (1:1).

Do sredine poluvremena momčadi su bile, uglavnom, rezultatski poravnate (6:6, 16. minuta). Od 17. do 19. minute domaći postižu četiri pogotka, dok na drugoj strani "Skauti" ne uspijevaju postići pogodak tako da Tatran stiže do osjetnije prednosti (10:6, 19.minuta). Do poluvremena, odnosno od 16. do 30. minute, rukometaši Izviđača su postigli samo dva pogotka tako da su domaći okončali prvo poluvrijeme s prednošću od šest pogodaka (14:6).

Nešto bolje izdanje "skauti" su pokazali u drugom dijelu. Da nije bilo ishitrenih poteza i bespotrebno izgubljenih lopti, rezultat je mogao biti i povoljniji. Trener Bjeliš pružio je priliku svima, posebno je u drugi 30 minuta bio raspoložen mladi Nikola Primorac koji je postigao 5 pogodaka. Uglavnom, u drugom poluvremenu, domaći rukometaši su održavali prednost od 7-8 pogodaka tako da je susret okončan rezultatom 29:22.

Najučinkovitiji u momčadi Izviđača bili su Nikola Primorac i Josip Čutura sa po pet pogodaka, dok su triput bili uspješni Miljan Ivanović i Ivan Miličević. Vratar Josip Kvesić "skupio" je 9 obrana.

Kod domaćina šest pogodaka postigao je Hrstka, dok su po četiri pogodaka postigli: Lapajne i Krok. Mario Cvitković je obranio 15 udaraca rukometaša Izviđača.

HC Tatran Prešov – RK Izviđač 29:22 (14:8)

Seha – Gazprom liga, sezona 2018/2019 - 15. kolo.
Prešov, 13.2.2019. u 17:30 sati.

Prešov, Tatran Handball Arena, gledatelja 500.
Suci: Gjorgji Nachevski i Slave Nikolov (Makedonija)
Nadzornik: Dragan Nachevski (Makedonija)

HC Tatran Prešov: Cvitkovic (15 obrana, 2 sedmerca), Chupryna, Rabek 3/2, Đerić 3, Hrstka 6/2, Lapajne 4, Krok 4, Sarpataky 1, Križ 1, Urban 2, Kosteski 2, Butorac 1, Tsarapkin, Afanou 2.
Trener: Slavko Goluža

RK Izviđač: Kvesić (9 obrane, 2 sedmerca), Tolić, Herceg (2 obrana), Miličević 3/1, Kos 1, Ivanović 3/1, M. Mišetić 1, Čutura 5, Vukšić, Đono 1, Primorac 5, Mataga, Maretić 1, Kaluđerović 2, Lovrić, G. Mišetić.
Trener: Mario Bjeliš

Isključenja: Tatran 2 minute, Izviđač 4 minuta.
Sedmerci: Tatran 6/4, Izviđač 3/2.

Mario Cvitković, vratar Tatran Prešova: Mislim da smo danas zasluženo pobijedili momčad, koja uopće nije loša. Izviđač ima mlade i talentirane igrače i siguran sam da će njihova budućnost biti vrlo svijetla. Mi smo opravdali ulogu favorita jer smo iskusnija momčad. Međutim, Izviđač po mom mišljenju zaslužuje bolju poziciju u poretku nego što je trenutno ima.

Slavko Goluža, trener Tatran Prešova: Danas smo uspjeli osvojili tri boda, ali izvedba je bio daleko od dobrog. U zadnje vrijeme smo imali jače treninge i noge su očito bile teške, ali moramo raditi još bolje. Ponovit ću, neki igrači moraju dati više, više se truditi.

Mario Bjeliš, trener Izviđača: Čestitamo Tatranu, koji još uvijek ima priliku i bori za plaman F4 Seha-Gazprom lige i nadam se da će uspjeti na kraju. Tatran je danas zaslužio pobjedu, ali možda ne s toliko golova razlike.

Ivan Herceg, vratar Izviđača: Izgubili smo danas, ali smo se borili cijelim tijekom susreta. Međutim, ova utakmica nam je pokazala da se možemo nositi s kvalitetnim momčadima, ali moramo raditi još više kako bismo u buduće mogli biti što bliže favoriziranim protivnicima.

U sljedećem 16. kolu kolu Seha-Gazprom lige rukometaši Izviđača u subotu, 16.2.2019. u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom dočekuju momčad Steaue iz Bukurešta.

RK Izviđač

Glas naroda

To su rođeni luzeri obična kanta za napucavanje

Kakva je onda ova Drzava BIH ako joj je najbolji klub kanta za napucavanje !!

Isti ko Dinamo, u čemu je problem?

Ljudi pa super je proizvodit mlade talente i sve to, al dajte brate i neke uspjehe klubu,proizvodimo najvise talenata a igra kluba ko suplja kanta za nabijanje,dajte kupite par igraca,ovo je zalosno