Visok poraz Izviđača u četvrtfinalu Kupa BiH

Rukometaši Izviđača sinoć su poraženi u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH od rukometaša Sloge iz Gornjeg Vakufa - Uskoplje. Izviđač se kako tako držao prvih desetak minuta utakmice, ali u prvog poluvremena uslijedili su neshvatljivi promašaji i tehničke greške što su domaći rukometaši, nošeni bučnim navijanjem svojih navijača koji su dupke napunili dvoranu obilato iskoristili.

Koliko su "Skauti" bili neučinkoviti govori samo šest pogodaka iz prvog poluvremena od čega su tri bila iz sedmeraca. Lošim šutovima "Skauti" su doslovno proslavili domaćeg vratara Močevića.

U drugom poluvremenu "Skauti" su donekle popravili realizaciju, ali to, ipak, nije bilo na očekivanoj razini.
Za razliku od prvog, u drugom dijelu su postigli 14 pogodaka i uspjeli su "izvući" rezultat, koji se može anulirati u uzvratu, koji se igra 27.2.2019. godine u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom.

Mora se odati priznanje domaćoj momčadi, koja je pokazala veliku borbenost i želju, koja je vrlo lako mogla doći na uzvrat u Ljubuški s nedostižnom razlikom, ali je u zadnjih 7-8 minuta ispustila visoku prednost (24:15, 54.minuta). Serijom 5:2 Izviđač je uspio smanjiti visoku prednost domaćih rukometaša na konačnih "plus" šest (26:20).

Za učinkovitiji napad Izviđača u drugom dijelu zasluge je imao Nikola Đono koji je svih svojih šest pogodaka postigao upravo u tom periodu. Miljan Ivanović postigao je pet pogodaka i to sve šutom sa sedam metara. Dobru partiju ponovno je pružio Milan "Mića" Vukšić s tri pogotka. Po dva puta u listu strijelaca su se upisali Damir Mataga i Duje Maretić. Josip Kvesić skupio je 10 obrana.

U redovima domaćina najviše pogodaka postigli su: Sedžad Abdurahmanović 8, Goran Biljaka 6, Haris Purić i Tarik Alibegović po 4 pogotka, a odličan je bio i vratar Močević.

Rukometaše Izviđača sljedećeg tjedna očekuju dvije utakmice Seha-Gazprom lige, već u srijedu u Prešovu (Slovačka) igraju s Tatranom, a subotu, 16.02.2019. u Gradskoj športskoj dvorani će ukrstit koplja s momčadi Steaue iz Bukurešta.

MRK Sloga – RK Izviđač 26:20 (14:6)

Gornji Vakuf - Uskoplje, 9.2.2019. u 19 sati, sportska dvorana Gornji Vakuf - Uskoplje, gledatelja 1300.
Suci: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić (Prijedor)
Nadzornik: Dragoja Banović (Prijedor)

MRK Sloga: Drino, Močević (15 obrana), Đikić, Biljaka 6, Halebić 1, Demirović, Dedić 2, Ljutić 1, Rušpić, Pokvić, Alibegović 4, Pedić, Petković, Purić 4, Abdurahmanović 8/3, Čizmić.
Trener: Rasim Demirović.

RK Izviđač: Kvesić (10 obrana), Tolić, Herceg (2 obrane), Miličević, Kos, Ivanović 5/5, M. Mišetić 1, Čutura, Vukšić 3, Đono 6, Primorac, Mataga 2, Vukić, Maretić 2, Kaluđerović 1, G. Mišetić.
Trener: Mario Bjeliš.

Isključenja: Sloga 10 minuta, Izviđač 4 minuta.
Sedmerci: Sloga 3/3, Izviđač 5/5.

RK Izviđač

Glas naroda

nema pavlaka, nema ni kreativnosti

nema tu mnogih koji su trebali biti a nisu poradi politike koja se doslovice odražava u klubu.
otjerali ste ljubuške tiće vani a doveli sakaretine koje plaćate ko ćaćine mise i pušiona pobro.
pozdravite se sa kupom i sa bilo kojim takmičenjem u europi dok je ova crvena b a n d a u
upravlja klubom.

Umro od kreativnosti

Eto imamo "mice"..boze sta se radi od izvidjaca

Izvidac ce dobit ih 10 razlike u Ljubuskom

sto reci nego sramotan poraz,ocito ova ekipa nema nikakve sanse za naslov prvaka ove sezone al to sve mogu zahvalit nesposobnoj upravi..igraju seha ligu i da ta nesposobna uprava citavu sezonu nemoze dovesti nekog normalnog sutera koji se moze dignut s 9m i zakucat loptu i malo rasteretit napad,to bas moras bit nesposoban ako nemozes privuc okej igrace u seha ligu u koji bi mnogo solidni igraca doslo igrat za kikiriki jednu sezonu samo da su na izlogu jer znaju da iz jedne dobre sezone u seha ligi mogu otici vani igrati za par tisuca eura

idi u lame kupi metar uzeta dok nije zatvorija
skauti samo naprijed

To je kradeze uprava organizirala snimanje lijepom našom pa nestalo para za igrače i podmićivanje sudaca i protivničkih ekipa...