Izviđaču minimalna prednost pred uzvrat u Trebinju

Rukometaši Izviđača u prvoj utakmici osmine finala Kupa BiH u rukometu, minimalnim rezultatom 26:25, su pobijedili rukometaše Leotara iz Trebinja.

Izviđač je dobro otvorio utakmicu i s dva pogotka Vedrana Delića i pogotkom Domagoja Alilovića u 3. minuti poveo 3:0. Nakon početnog zaostatka gosti sređuju svoje redove i golovima Aleksandra Glendža tri puta i Jovanovića vraćaju utakmicu u "egal" (4:4) u 13. minuti. Nakon toga slijedi još jedan period efikasnije igre "Skauta" i u 17. minuti ponovno je prednosti od tri gola (8:5) na strani Izviđača. Leotar se ne posustaje, već polagano preuzima inicijativu i uglavnom šutovima s vanjskih pozicija, prave rezultatski preokret, i u 25. minuti stižu do dva pogotka prednosti (10:12). U posljednjih pet minuta Izviđač postiže tri, a gosti dva pogotka tako da se na odmor odlazi s minimalnom prednošću Leotara (13:14).

Početkom drugog dijela Leotar stiže do tri gola prednosti (14:17) u 34. minuti. Uglavnom, gosti rezultatsku prednost održavaju sve do 55. minute, kada mladi Miloš Kos pogađa za poravnanje rezultata (23:23). Do kraja utakmice "Skauti" postižu tri, a Leotar dva pogotka za minimalnu pobjedu. Uzvratni susret odigrati će se u siječnju u Trebinju, svakako, da će pred rukometašima Izviđača biti veoma težak zadatak da se plasiraju u četvrt finale KUP-a, jer su se Trebinjci pokazali kao jedna organizirana momčad s kvalitetnim rukometašima.

Vedran Delić je bio najučinkovitiji rukometaš Izviđača s osam pogodaka, Josip Čutura postigao je pet, Milan Vukšić i Domagoj Alilović po četiri, a Vasilije Kaluđerović tri pogotka. Vratari Goran Anđelić i Josip Kvesić obranili su po pet udaraca.

Najučinkovitiji igrač susreta i Leotara bio je Aleksandar Glendža s deset pogodaka, Aleksandar Milićević s pet, Aleksandar Milojević s četiri i Vlado Draginić s tri bili su vodeći strijelci u ekipi Leotara.

RK Izviđač - RK Leotar 26:25 (13:14)

RK Izviđač: Anđelić (5 obrana), Kvesić (5 obrana, 1 sedmerac), Miličević, Alilović 4, Kos 1, Bečić 1, M. Mišetić, Čutura 5, Vukšić 4, Primorac, Mataga, Maretić, Kaluđerović 3, Kordić, G. Mišetić, Delić 8/7.
Trener: Mario Bjeliš

RK Leotar: Savović, Radović (4 obrane, 1 sedmerac), Draganić 3, Bojović, Miličević 5, Milojević 4, Mićić, Ninković, Srdanović, Jovanović 1, Petković, Uljarević 2, Janković, Glendža 10, Ražnatović.
Trener: Darko Tavrić

Isključenja: Izviđač 8 minuta, Leotar 6 minuta.

Sedmerci: Izviđač 8/7, Leotar 2/1.

RK Izviđač

Glas naroda

ozvnoniloooooooooooooo je i došao je kraj nažalost

što rekoh lani kada rastjeraše naše ljubuške sokolove,
Pušionaaaaaaaaaa!
eto vam vaša politička uprava ne možete pobijediti leotar ajde jeste ali jedva, sada se vidi kako radi HDZekanovska škola rukometa, jami pare od roditelja a dovodi sakaretine sa strane da igraju umjesto naše djece.
Vratite rukometnu akademiju sa onim radom i programom pa da vidite za par godina rezultate a ove političke dušobrižnike marš van iz rukometa ovo je sport a ne vaša pr-ćija.
Za što ovi mogu biti kvalificirani možda za pet-ljanje ali za sport nula, pa prosudite: