U derbiju začelja Metalurg svladao Izviđač

Rukometaši Izviđača poraženi su na svom terenu 31:30 od Metalurga u susretu SEHA lige, i to pogotkom iz sedmerca nakon isteka vremena.

U izjednačenom prvom poluvremenu igralo se gol za gol sve do posljednje dvije minute kada Metalurg koristi nekoliko grešaka domaćih rukometaša i dolazi do prednosti od tri gola.

Golom Josipa Čuture u posljednjoj sekundi prvog poluvremena domaći su smanjili na 14:16 i to je rezultat kojim se otišlo na poluvrijeme.

U nastavku Izviđač je lovio zaostatak sve do 51. minute kada domaći dolaze do izjednačenje, a zatim i do vodstva 27:25.

Ipak, "Skauti" nisu supjeli prelomiti utakmicu. U poljednju minutu ušlo se pri rezultatu 30:30, domaći su izgubili loptu u napadu, a na drugoj strani suci su u posljednjoj sekundi svirali sedmerac za Metalurg, koji u pogodak pretvara Aleksandar Špende za pobjedu gostiju.

Kod domaćih Domagoj Alilović zabio je 8 golova, a u redovima Metalurga Špende i Mice Shilegov postigli su po 9 golova.

Za Metalurg ovo je bila druga pobjeda u SEHA ligi ove sezone, dok je Izviđač i dalje na jednom osvojenom bodu, upravo protiv Metalurga u prvoj utakmici na početku sezone. Za rukometaše bh. prvaka slijedi zimska stanka do drugog mjeseca sljedeće godine.

Glas naroda

Bit ćeš opet Izviđač!

Trebalo ih je kasko osigurat kod centralka

Značenje riječi derbi (engl.derby).
1. Utrka punokrvnih trogodišnjih rasnih konja na stazi od 2400 m, održava se svake god. u Epsomu u Engleskoj od 1780; osnivač lord Edward Derby.
2. Važna športska utakmica, susret najboljih natjecatelja.

2min i 40sec do kraja izvidjac vodio 2 razlike i izgubio,to se stvarno rjetko dogadja u rukometu da se u zavrsnici utakmice prospe takva prednost a da se bar iks ne izvuce,tu i trener mora imat krivicu..izvidjac vodi plus 1 i napad i vidi se da nemaju ideje u napadu i trener koji nezna prepoznat situaciju ne zove time out i normalno izvidjac izgubi loptu i primi brzi gol iz polukontre,za ovoga trenera su Grba i Ivandija izmislili rukomet