Bjeliš: Odigrali smo solidno, ali su nas koštale izgubljene lopte

Izviđač se u okviru 6. kola SEHA lige jakoj skupini internacionalaca u Tatranu iz Prešova solidno suprotstavio u Ljubuškom, ali je ipak favorizirani sastav iz Slovačke očekivano odnio bodove iz ovog dvoboja (26:22) pa su Skauti uz Metalurg ostali jedina ekipa sa samo jednim osvojenim bodom u ovom natjecanju.

Tatran je imao prednost od dva gola poslije prvih 30 minuta (12:10), ali su Skauti uspjeli izjednačiti sredinom drugog dijela na 17:17. Međutim to je bilo najviše što su domaćini napravili u ovoj utakmici jer je momčad trenera Slavka Goluže kasnije preuzela stvari u svoje ruke i osigurala konačnu pobjedu od 26:22.
Čestitam mojim igračima na pobjedi unatoč činjenici da nismo mogli računati na sve iz našeg rostera, a imali smo i jako dugo putovanje iza sebe. Vjerujem da su domaćini prikazali svoj najbolji rukomet, ali smo uspjeli ostati koncentrirani do kraja i uzeti pobjedu, izjavio je Goluža.

U njegovom sastavu je Martin Stranovskiy zabio 8 golova, a Bruno Butorac dodao 4.

Bili smo svjesni toga da Tatran dolazi u Ljubuški poslije teške utakmice u Ligi prvaka i da će biti oslabljeni. Ukupno smo odigrali solidnu utakmicu, ali su se izgubljene lopte pokazale ključnim i koštale nas. Bila je to zaslužena pobjeda Tatrana, kazao je trener Skauta Mario Bjeliš.

Borili smo se koliko smo mogli. Obrana je bila bolja nego u prethodnim utakmicama, ali naše greške i neiskustvo su odlučili, dodao je pivot Skauta, Dragan Šoljić.

Josip Čutura, Vasilije Kaluđerević i Vedran Delić su za Izviđač zabili po 4, dok je Josip Kvesić obranio 13 lopti.

U utakmici 7. kola SEHA lige Izviđač će gostovati Steaui u Bukureštu 31. listopada (18.15 sati).