Bigeste uvjerljivom pobjedom najavilo borbu za viši rang natjecanja

Novu ligašku sezonu ljubuški nogometaši otvorili su uvjerljivom pobjedom. Pod novim-starim imenom, NK Bigeste, u okviru 2. kola Međužupanijske lige HBŽ/ZHŽ, Ljubušaci su na Babovcu svladali momčad Kupresa s visokih 5:1.

Od prve minute domaći su krenuli napadački i tijekom cijelog susreta imali inicijativu nad mladim sastavom gostiju što je rezultiralo ranim vodstvom i tri postignuta pogotka do poluvremena, uz jedan primljeni. Do kraja susreta Bigeste je, s još dva gola, ovjerilo pobjedu nad Kuprešacima.

Poslije utakmice uslijedilo je druženje momčadi s upravom kluba te gostima s Kupresa uz roštilj.

S Babovca su najavili borbu za prvo mjesto i povratak u drugoligaško društvo, gdje su nastupali protekle sezone, ali pod imenom ugasle Sloge.

U ostalim rezultatima 2. kola Međužupanijske lige HBŽ/ZHŽ Junak iz Srđevića je s 2:1 pobijedio Rakitno, a Drinovci su s 4:0 u Glamoču svladali domaći Šator, dok je branitelj naslova, sastav Šujice, bio slobodan.

U sljedećem kolu, koje se igra u nedjelju, Bigeste gostuje u Drinovcima.