Velika gostujuća pobjeda Izviđača u Mostaru

U Mostaru su, u punoj dvorani pod Bijelim brijegom, u derbiju kola sastali hercegovački rivali HMRK Zrinjski i RK Izviđač CO.

Izviđač je, na krilima posljednjih prvenstvenih pobjeda, došao s optimizmom u Mostar, riješen pobjedom osigurati ostanak na vrhu ljestvice.

S druge strane HMRK Zrinjski je u ovoj sezoni već dva puta svladao Izviđač, i Plemići su nošeni navijačima krenuli po nove bodove.

HMRK Zrinjski - RK Izviđač CO 29:32

Prvo poluvrijeme pripalo je Zrinjskom rezultatom 15:13, a na kraju su ipak gosti imali razloga za slavlje jer su pobijedili rezultatom 29:32.

U prvom poluvremenu Plemići su bili ti koji su diktirali tempo igre, bili su konstantno u prednosti, a na odmor odlaze s prednošću 15:13.

Imali su domaćini u drugom poluvremenu i prednost od 4 razlike, ali u samo pet minuta gube prednost. Šest minuta prije kraja Vukić pogađa za prvo vodstvo Ljubušaka (28:29), da bi Rodin svojim desetim golom povećao prednost. Zrinjski je zaradio i isključenje Perića, te je Izviđač bez puno drame došao do pobjede i konačnih 29:32.

Fantastičan je bio Mateo Rodin koji je s 10 golova najzaslužniji za pobjedu gostiju. Mandić je zabio 7, a Kaluđerović 5 pogodaka.

Kod Zrinjskog su najučinkovitiji bili Filip Vistorop i Vedran Delić s po 8 golova, dok je Marić zabio 6.

Ljubušaci su tako postali najveći favoriti za osvajanje naslova prvaka, a u sljedećem kolu na svom parketu dočekuju jedinog konkurenta, momčad Vogošće.

Zrinjski i Izviđač u srijedu će u Ljubuškom igrati uzvratni susret četvrtfinala Kupa BiH, a Plemići su u prvom ogledu bili bolji s 24:22.

Rukometaši Borca iz Banjaluke u derbi susretu 22. kola Premijer lige BiH savladali su Konjuh, slavivši rezultatom 30:27.

Do pobjede je također stigao i Maglaj koji je svladao Bosnu Centrotrans s 28:16, dok je Vogošća s 37:29 nadigrala Kakanj.

U preostalom susretu Derventa je savladala Slogu s 29:19.