Veliki uspjeh ljubuških cheerleadersica na prvenstvu BiH

Hrvatski cheerleading klub Ljubuški sudjelovao je na 8. Cheerleading prvenstvu Bosne i Hercegovine koje se prošli vikend godine održalo u Bileći.

Ljubuški se natjecao u 11 disciplina od čega je osvojio jedno zlato i to u disciplini kadeti freestyle pom duo Antea Dugandžić i Matija Vladimir.

Pet srebrenih medalja osvojili su: Anamarija Petrović u kadeti solo cure, Tamara Matić u mini kadeti solo cure, kadeti tim level 1, mini kadeti tim, juniori duo freestyle pom Olivera Matić i Lana Vranješ.

Brončanu medalju osvojili su seniori solo cure Gabrijela Jelavić, juniori tim i juniori group stunt. U disciplini juniori solo cure Matija Vladimir osvojila je 5 mjesto, a u disciplini seniori freestyle pom duo Klara Herceg i Gabrijela Jelavić osvojile su 4 mjesto.

Ovo je velik uspjeh uzmemo li u obzir da se HCK Ljubuški natječe tek drugi put na državnom prvenstvu Bosne i Hercegovine te da se natječe protiv klubova koji su već izuzetno poznati u tom sportu i koji već 8 godinu za redom sudjeluju na istom.

Posebno priznanje saveza uručeno je Sunčici Markotić iz Hrvatskog cheerleading kluba Ljubuški. Naime priznanje je dobila za najljepšu cheerleading priču. Sunčica živi u Vrgorcu, a pošto u Vrgorcu nema cheerleaading klub ona putuje svaki trening preko granice kako bi trenirala i jedna je od najaktivnijih članica kluba.

Za sve one koji nisu upućeni cheerleading je od 2016. godine priznat kao Olimpijski sport.