Vogošća zadržala četiri boda prednosti nad Izviđačem

Rukometaši Vogošće upisali su novu pobjedu u prvenstvu BiH. Vogošća je u 16. kolu Premijer lige BiH sinoć u gostima pobijedila Derventu s 22:21 i zadržala četiri boda prednosti nad Izviđačem, koji je sinoć, također u gostima, pobijedio Slogu s 31:23.

Pobjedu u gostima ostvarila je i Slavija koja je svladala izravnog konkurenta u borbi za opstanak, momčad Goražda s 31:24, dok je prvu pobjedu nakon drugog kola ostvarila sarajevska Bosna. Studenti su sinoć na Mojmilu svladali momčad Kaknja s 28:26 i došli do druge pobjede u sezoni.

Konjuh je u Živinicama slavio protiv visočke Bosne s 28:22.

Rezultati 16. kola:

• Derventa - Vogošća 21:22
  • Goražde - Slavija 24:31
  • Bosna (S) - Kakanj 28:26
  • Sloga - Izviđač 23:31
  • Konjuh - Bosna (V) 28:22

U nedjelju igraju Borac - Zrinjski (18h).

13. Kakanj 15 2 1 12 446:524 7

RK Sloga - RK Izviđač Central osiguranje 23:31 (14:16)

Sinoć su rukometaši Izviđač CO u Doboju odigrali jednu dobru utakmicu u kojoj su bili uspješniji od momčadi Sloge, savladavši je rezultatom 31:23, poluvrijeme 16:14. Pobjeda u utakmica protiv dobojske Sloge bila je imperativ za rukometaše Izviđača, što je za njih bila otežavajuća okolnost, porazom bi praktički "otpali" iz utrke za prvaka.

Prvi petnaestak minuta utakmice protekao je, uglavnom, u ispitivanju snaga i u izjednačenoj igri, da bi od 20. minute pa do kraja poluvremena Izviđač došao do rezultatske prednosti. Najveću prednost od tri pogotka "Skauti" su ostvarili u posljednjoj tridesetoj minuti (16:13), pogotkom Petra Bubala, ali su domaći preko Ivanovića uspjeli smanjiti rezultat na 16:14 s kojim je i okončano prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu redovi Izviđača su se posložili, napad je bio učinkovit, a obrana je besprijekorno funkcionirala i prednost "Skauta" je rasla iz minute u minutu.

U 42. minuti pogotkom Davida Mandića prednost je narasla na osam pogodaka (24:16) i utakmica je praktični bila riješena. "Skauti" ni nakon toga nisu "popuštali" i do svoje najveće prednosti u susretu stižu u 48.minuti, kada je semafor, u dvorani Srednjoškolskog centra u Doboju, pokazivao rezultat 27:17 u njihovu korist.

Do kraja utakmice domaći su uspjeli, tek, izbjeći poraz s dvoznamenkastom razlikom. Na koncu završilo je pobjedom Izviđača rezultatom 31:23.

Najučinkovitiji igrač susreta, a time i Izviđača u sinoćnjoj utakmici bio je David Mandić s osam pogodaka. Šest pogodaka postigao je Petar Bubalo, dobro su odigrali Marko Vukić s pet, te Mario Pavlak sa četiri pogotka. Svakako prevaga na stranu Izviđača bio je vratar Marko Ivanković "Maka" sa šesnaest obrana.

Kod domaće momčadi najviše pogodaka postigao je Srđan Gavrić koji je sedam puta bio uspješan.

Premijer liga BiH, sezona 2017/2018 – 14.kolo
Doboj, 10.03.2018. u 19 sati.

Doboj, Dvorana SŠC, gledatelja 300.
Suci: Amar i Dino Konjičanin (Visoko).
Nadzornik: Arijana Vojić (Bihać).

RK Sloga: Bogdanović, Efendić, Pejić 1, Bosić, Alibegović 2, Tulenović 3, Petrušić, Ivanović 2/1, Maričić, Uljarević, Gavrić 7, Karanović, Mišanović 3, Milojević 4, Vještica 1, Maksimović.
Trener: Panić Darko.

RK Izviđač CO: Ivanković (16 obrana), Kvesić, Budalić, Miličević, Mišetić, Alilović 2, Mandić 8/1, Marković, Čutura, Leković, Bubalo 6, Kaluđerović 3, Vukić 5, M. Pavlak 4/1, Vučić 3.
Trener: Silvijo Ivandija.

Isključenja: Sloga 2 minuta, Izviđač CO 6 minuta.
Sedmerci: Sloga 3/2, Izviđač CO 1/1.