Zbog krivotvorenja javnih isprava i ovjeravanja izjava s lažnim sadržajem protiv Milana Ševe, djelatnika ZZO ZHŽ i vlasnika Visoke škole LOGOS u Mostaru, te političkog službenika HDZ BiH podignuta je kaznena prijava Tužiteljstvu ZHŽ.
Nedvojbeno je, zbog postojanja velikog broja dokumenata, postojanje utemeljene sumnje da je isti počinio navedeno kazneno djelo i sve pod moralnom, materijalnom i kaznenom odgovornošću.
Milan Ševo je tako od, strane Federalne vlade, imenovan članom Upravnog odbora Ustanove iz djelokruga socijalne zaštite Ljubuški (Dom na Bučinama), što je protivno zakonu, jer se nalazi u sukobu interesa, zbog funkcija u stranci HDZ BiH. Time je stekao materijalnu naknadu od 475 KM mjesečno.