Pobjedom nad Goraždem Izviđač se plasirao na završni turnir Kup-a

Rukometaši Izviđača bez većih su napora u uzvratnoj utakmici četvrtfinala KUP-a savladali rukometaše Goražda i plasirali se na završni turnir. Uzvratna utakmica, koja se igrala u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom, bila je praktički samo formalnost jer su "Skauti" iz prve utakmice, koja se igrala u Goraždu, imali rezultatsku prednost od četiri pogotka. Gosti koji su doputovali samo s 11 igrača nisu mogli ozbiljnije suprotstaviti domaćim rukometašima koji su igrali "s pola gasa".

Izviđač je do poluvremena stigao do devet pogodaka prednosti (20:9), a u 35. minuti bilo je rekordnih "plus trinaest". Na koncu je završilo 42:30 za sigurnu i uvjerljivu pobjedu "Skauta".

Kod Izviđača svi su se rukometaši upisali u listu strijelaca osim Misalva Grgića koji nije ulazio u igru. Najviše pogodaka postigli su Kristijan Jarak, Josip Ereš i Mateo Rodin po šest, dok je Josip Šarac bio uspješan pet puta. Vratar Ante Grbavac skupio je petnaest obrana.

Nedim Merkez bio je najefikasniji igrač susreta i Goražda s dvanaest pogodaka. Haris Jamak je postigoa osam, a Ajdin Bukva šest pogodaka.

HRK Izviđač - RK Goražde 42:30 (20:11)

Uzvratna utakmica četvrtfinala KUP-a BiH.
Ljubuški, 30.03.2016. u 19,00 sati.

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 200.
Suci: Nermin Salkanović i Vladimir Zeljko (Zenica).
Nadzornik: Omer Omerović (Mostar).

RK Izviđač: Ivanković, A. Grbavac (15 obrana), I. Ereš, Miličević 1, J. Ereš 6/1, Grgić, Mandić 4, Čutura 1, Jarak 6, Šarac 5, A. Grbavac 4, Primorac 1, J. Grbavac 4, M. Pavlak 3, Hrstić 1, Rodin 6.
Trener: Zdenko Grbavac.

RK Goražde: Šehović(4 obrane, 1 sedmerac), Šundo(4 obrane), Bukva 6/1, Pušilo, Jamak 8, Merkez 12/3, Šehović 1, Hošo, Hodžić 1, Pilav 1, Krakonja 1.
Trener: Admir Sijerčić.

Isključenja: Izviđač 2 minuta, Goražde - minuta.
Sedmerci: Izviđač 2/1, Goražde 4/4.