Uvjerljiva pobjeda Izviđača nad Igmanom

Izviđač je sinoć na Ilidži odigrao još jednu utakmicu u stilu veni vidi vici. Njegov protivnik Igman nije imao nikakvi šansi, jedno što je uspio je povesti 2:0 i to je bilo sve. Uslijedio je brzi odgovor "Skauta" i u 10. minuti već je bilo "plus pet" (2:7). Sljedećih deset minuta Izviđač nastavlja sa diktiranjem tempa, tako da je u 21. minuti bilo 7:15. U završnici poluvremena domaći dolaze do daha i do poluvremena uspijevaju smanjiti zaostatka na pet pogodaka (12:17).
U drugom poluvremenu totalna dominacija "Skauta", prednost raste iz minute u minutu. U 35. minuti bilo je 13:22, u 39. 15:26, u 50. 20:33. Na koncu je završilo 24:40 za uvjerljivu pobjedu i nova tri boda.

Josip Čutura i Josip Šarac bili su najefikasniji "Skauti" sa po šest pogodaka. Mateo Rodin je postigao pet, a po četiri su pridodali David Mandić i Ante Grbavac. Marko Ivanković "Maka", osim što je obranio 12 udaraca i skinuo jedan sedmerac, uspio se je i upisati u listu strijelaca, pogodivši protivnički gol.
Ajdin Velić je bio najefikasniji u ekipi Igmana s osam pogodaka.

Već u srijedu Izviđač u svojoj dvorani u okviru 22. kola dočekuje ekipu Čelika iz Zenice, a u petak će na noge sarajevskoj Bosni, dakle, u 13 dana odigrat će 5 utakmica.

Premijer liga BiH, sezona 2015/2016 - 21. kolo.
Igman, 04.03.2016. u 19 sati.

RK Igman - RK Izviđač 24:40 (12:17)

Ilidža, Dvoran KSC Ilidža, gledatelja 100.
Suci: Maid Katanić i Nedim Lipa (Sarajevo).
Nadzornik: Samir Suljević (Sarajevo).

RK Igman: Lilić, Halilović, Suljević,Velić 8, Hošić 3, Hasibović 1, Čekica, Bašić 4/1, Sadiković, Đozo, Alibegović 2, Lenđo 1, Denjo 1, Čorbo 4.
Trener: Danijel Riđić.

RK Izviđač: Ivanković (12 obrana, 1 sedmerac, 1 gol), Tolić, A. Grbavac (5 obrana), Miličević 3, J. Ereš 3, Grgić 1, D. Mandić 4, Marković, Čutura 6, Jarak 2, Šarac 6, A. Grbavac 4, M. Pavlak 3, Hrstić 2, Rodin 5.
Trener: Zdenko Grbavac.

Isključenja: Igman 4 minuta, Izviđač 6 minuta.
Sedmerci: Igman 2/1, Izviđač -.