NK Sloga nastavila pobjednički niz na gostovanju kod FK Klis

Nakon pobjede nad Radničkim na domaćem terenu (3:1) u završnici kupa NK Sloga nastavlja pobjednički niz pred 200 gledatelja protiv FK Klis u gostima rezultatom 1:4.

Susret je počeo minutom šutnje u znak sjećanja na poginule rudare u rudniku Raspotočje u Zenici.

Nakon relativno mirnih prvih 10-ak minuta, Slogaši su počeli sve učestalije napadati na gol FK Klisa, želeći u ranoj fazi susreta steći prednost. U 10. minuti bilježimo pokušaj iz slobodnog udarca s 30-ak metara, ali je N. Keskin dobro reagirao, te loptu izbacio u korner. Šest minuta kasnije bilježimo i udarac s desne strane kaznenog prostora, ali se još jednom istakao domaći golman. Igrala se 21. minuta kada je domaća odbrana kapitulirala. Po desnoj strani sjajno je prošao Grgić, dvostruki strijelac u pobjedi nad Grudama (8:0) u prošlom kolu, te pronašao Serdarevića na par metara od gola domaćih, a on loptu rutinski šalje iza leđa Keskina. Samo par minuta kasnije još je jednom pokušao Serdarević, ali je sada golman domaće ekipe izašao kao pobjednik.

U 30. minuti radovali su se domaći igrači. Islamović je ušao u kazneni prostor gostiju, koji ga zaustavljaju na nepropisan način. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Bitevija, kojem je ovo drugi pogodak u ovoj sezoni Lige. Sedam minuta prije kraja gosti su ponovo stigli u vodstvo. Nakon što se maestralno oslobodio svojih čuvara, već spomenuti Grgić udarcem s oko 25 metara savladao je domaćeg golmana. S rezultatom 1:2 otišlo se na poluvrijeme.

Najvećim dijelom drugog poluvremena na terenu je dominirala samo jedna ekipa, a igra domaćih u potpunosti se raspala. Gosti su to znali iskoristiti, a svoju prednost su povećali u 53. minuti. Nakon što je Nezirić napravio grešku prilikom izvođenja slobodnog udarca, lopta je stigla do Jelčića, koji matira Keskina za 1:3. Kada je u pitanju FK Klis, vrijedno je izdvojiti samo pokušaje Islamovića i Adisa Padalovića, ali oni nisu ozbiljnije zabrinuli domaćeg golmana. Osam minuta prije kraja regularnog dijela Jelčić, svojim drugim golom danas, postavlja konačnih 1:4.

FK Klis - NK Sloga Ljubuški 1:4 (Bitevija - p / Serdarević, Grgić , Jelčić - x2)