Sloga se pobjedom "odlijepila" od Turbine

detalj s utakmice

Nogometaši Sloge iz Ljubuškog jučer su na "Babovcu" pobijedili imenjakinju iz Uskoplja 1:0. Jedini pogodak postigao je Jure Glavina u 61. minuti susreta.

Iako se očekivala lagana pobjeda domaćina nogometaši Sloge su se dugo mučili protiv "tvrdih" gostiju iz Uskoplja i konačno u 61. minuti uspjeli probiti "bunker" pred gostujućim golom.

S ovom pobjedom Sloga je "pobjegla" dva boda prvom pratitelju - Turbini iz Jablanice, koja je u Tomislavgradu odigrala 0:0 protiv istoimenog domaćina. Sada je Sloga sama na vrhu ljestvice s 52 boda i gol razlikom 61:19, a Turbina ima 50 bodova i gol razliku 47:14. U idućem kolu nas očekuje gradski derbi u Ljubuškom, u kojem će Bigeste ugostiti Slogu, a Turbina dočekuje Kamešnicu.

U 24. kolu Sloga će ugostiti Višiće, a Turbina putuje u goste Kupresu i tu bi se prvenstvo moglo "prelomiti" ukoliko Kupres uspije "otkinuti" Turbini barem bod, a Sloga bi trebala pobijediti Višiće. Ukoliko u ta dva kola i Sloga i Turbina ostvare po dvije pobjede onda će odlučivati utakmica predposljednjeg kola između Turbine i Sloge u kojoj će Slogi biti dovoljan i bod za ulazak u Prvu ligu FBiH. Ako Turbina pobijedi u tom susretu Slogi još ostaje minimum nade, a to je pobjeda ili remi stolačke Iskre protiv Turbine u posljednjem kolu.