Dodaj komentar

Izviđač - Veszprem 25:31 (15:15)

Veszprem je s pola snage pobijedio dobrog Izviđača, koji se dobro držao do 45' utakmice. Matej Hrstic je nakon utakmice kazao da su u prvom dijelu pružili odličnu utakmicu, ali da je Veszprem prejak, jer je riječ od ponajboljoj momčadi Europe.

Marko Kopljar, koji nije ulazio u igru pohvalio je domaće igrače.

60' - Lekai 25:31. 58' - Dalekometni promašaj Ilića. Nielson za 25:30.
57' - Rodin 25:29. 56' - 24:28, ali pogađa Ilić. 24:29.
55' - Raguž promašio dva zicera ali zato Marguc pogađa za 23:28.
51' - Grbavac smanjuje, ali greške se ponavljaju i gosti lako postižu golove.
49 ' - Marguc za 22:26.
48' - Nekoliko tehničkih pogrešaka Izviđača. Marguc 10. gol 22:25.
47' - Kontra Marguca 22:24
45' - Nagy s dva gola za 22:23
43' - Marguc promašuje sedmerac. Grbavac s 10 metara, ali smanjuje Ilić. 22:21
42' - Šarac 21:20
40' - Marguc osmi gol 20:19. Izjednačenje iz protunapada. Nakon izvrsne obrane Grbavca smanjuje Luka 20:18
37' - Jarak 20:17
36' - Ponovno Hrstić. Smanjuje Nelson 19:17
34' - Krasan gol Hrstića 18:16
31' - Hrstić i Marguc 16:16

1. poluvrijeme

Protiv druge momčadi Veszprem a Izviđača igra odlično. Ističu se Ante i Josipa Grbavac, te David Mandić. Kod gostiju Nielson i Marguc.

29' - Ante Grbavac i Marguc 14:14
27' - Marguc i Luka 13:13
26' - Mandić. Smanjuje Marguc 13:11
24' - Šarac 12:10
24' - Grbavac 11:10.
22' - Josip Grbavac 10:10
21' - 9:10 Dobre tri minute Josipa Grbavca
19' - 8:9 Grbavac
18' - Dva uzastopna gola gostiju 7:8
16' - 7:6 Nielson i Grbavac
15' - Mandič i Čutura za vodstvo 6:5.
13' - Nielson 4:5.
10' - 4:4 Pavlak
8' - Nielson s dva gola sa 6 metara dovodi goste u vodstvo 3:4.
6' - 3:2 Mandič nakon kontre.
3' - 2:1 Šarac nakon izjednačenja.
1' - 1:0 Rodin.

U 17 sati u GSD Ljubuški će započeti utakmica SEHA lige između Izviđača i jedne od najboljih europskih momčadi Veszprem iz Mađarske. Velikom europskom klubu izviđač će se suprotstaviti s najboljom momčadi. Teško je očekivati pobjedu, ali senzacije nisu nemoguće. Za Veszprem igra veliki broj mađarskih, hrvatskih i španjolskih internacionalaca. Velika je šteta što neće nastupiti naš Mirko Alilović zbog ozljede. U dvorani je oko 2000 gledatelja.