b2bbih

Veljaci/Orahovlje i Cerno/Crnopod/Miletina u finalu MNL MZ Općine Ljubuški

U sinoć odigranim polufinalnim utakmicama, Veljaci/Orahovlje su svladali Crveni Grm rezultatom 2-1, a ekipa Cerna/Crnopoda/Miletine je istim rezultatom pobijedila Vitinu, tako će se Veljaci/Orahovlje i Cerno/Crnopod/Miletina boriti za naslov ovogodišnjeg prvaka malonogometne lige mjesnih zajednica Općine Ljubuški.

Oba susreta donijela su mnoštvo lijepih poteza, a Veljaci/Orahovlje su još jednom kreirali preokret u posljednjoj minuti.

Naime, utakmica nije dobro krenula za njih, prvo poluvrijeme obilježio je majstorski potez Tea Hercega koji je svom čuvaru provukao loptu kroz noge, izbio sam pred vratara, "povaljao" ga i poentirao za 1-0. S golom prednosti Crveni Grm je otišao na poluvrijeme, te je izgledalo kao da bi mogli upisati još jednu pobjedu protiv Veljaka/Orahovlja. Naime, ove dvije momčadi susrele su se u grupnoj fazi ovogodišnje lige, a tada je Crveni Grm slavio rezultatom 4-2. Ipak, sinoć su Veljaci/Orahovlje u drugom poluvremenu uspjeli kreirati preokret, najprije je Marko Petrović zabio za 1-1 (to je bio njegov osmi gol u ligi čime se izjednačio na vrhu liste strijelaca s Alenom Govorkom iz Prologa i Antom Nižićem iz Crvenog Grma), a u posljednjoj minuti za pobjedu i plasman u finale zabio je Vinko Kolak. Momčadi Veljaka/Orahovlja ove godine nisu "strani" golovi u posljednjim minutama, nakon što su se golom u zadnjim sekundama spasili protiv Studenaca u osmini finala, sada su na isti način izborili i finale, te su se ove sezone pokazali kao majstori završnice.

Druga polufinalna utakmica donijela je duel dvije jedine ekipe koje u dosadašnjem dijelu turnira nisu upisale nijedan poraz, Vitine i Cerna/Crnopoda/Miletine (CCM). Već na otvaranju susreta CCM je poveo iz brzog kontranapada. Strijelac je bio Viktor Vučić koji je izašao pred vratara Vitine i precizno šutirao u donji desni kut. Vitina je nakon toga stvorila par izglednih prilika, no nisu uspjeli zatresti mrežu, ali i njihov vratar je u par navrata sjajnim paradama morao spašavati svoju mrežu. U završnicu utakmice se ušlo s rezultatom 1-0 za CCM, Vitina baca sve karte u napad, a to koristi Milan Vučić koji, nakon oduzete lopte, sa svoje polovice šutira i pogađa za 2-0. Navijači CCM-a već tada slave, upaljena je i baklja, no Vitina brzo smanjuje. Strijelac iz slobodnog udarca je bio Ivan Majić, koji vraća neizvjesnost utakmici. Ipak, iako je Vitina do kraja nastavila s napadima, momčad CCM-a je odigrala dobro u obrani i izborila finale, gdje će snage odmjeriti s momčadi Veljaka/Orahovlja.

Finale je na rasporedu u srijedu, a istog dana za treće mjesto boriti će se Vitina i Crveni Grm, te ćemo doznati i juniorskog prvaka. U finale juniora plasirali su se Ljubuški I i Hardomilje/Hrašljani. Treće mjesto kod juniora osvojio je Prolog koji je sinoć rezultatom 3-1 svladao Grljeviće.

Pogledajte rezultate od sinoć i raspored za srijedu:

Prva polufinalna utakmica "Unitrade 14. MNL MZ općine Ljubuški 2017. godine"

• Veljaci/Orahovlje - Crveni Grm 2:1 (0:1),
    strijelci:0:1 Teo Herceg, 1:1 Marko Petrović, 2:1 Vinko Kolak.

Druga polufinalna utakmica "Unitrade 14. MNL MZ općine Ljubuški 2017. godine"

• Vitina - Cerno/Crnopod/Miletina 1:2 (0:1),
    strijelci: 0:1 Viktor Vučić, 0:2 Milan Vučić, 1:2 Ivan Majić.

Lista strijelaca :

• 8 - Marko Petrović (Veljaci/Orahovlje),Alen Govorko (Prolog), Ante Nižić (Crveni Grm)
  • 6 - Ante Pavlak (Vitina), Goran Dodig (Prolog), Marin Barišić (Studenci)
  • 5 - Ilija Mišetić (Veljaci/Orahovlje)
  • 4 - Marin Vidović, Domagoj Kuran (Pregrađe), Marin Jurković (Radišići), Ante Granić (Vašarovići), Darko Dodig (Stubica/Zvirići/Bijača), Ivica Živkušić (Veljaci/Orahovlje), Ivan Majić (Vitina)
  • Raspored za srijedu - 16.8.2017. god.:

• 20:30 Finalna utakmica "7. MNL MZ općine Ljubuški 2017. godine za dječake do 16 godina starosti":Ljubuški I - Hardomilje/Hrašljani
    • 21:30 Utakmica za treće mjesto "Unitrade 14. MNL MZ općine Ljubuški 2017. godine":Crveni Grm - Vitina
    • 22:30 Finalna utakmica "Unitrade 14. MNL MZ općine Ljubuški 2017. godine": Veljaci/Orahovlje-Cerno/Crnopod/Miletina.

7. MNL MZ općine Ljubuški 2017. godine za dječake do 16 godina starosti

Rezultat utakmice za treće mjesto "7. MNL MZ općine Ljubuški 2017. godine za dječake do 16 godina starosti" i polufinalnih utakmica "Unitrade 14. MNL MZ općine Ljubuški 2017. godine", odigranih u ponedjeljak - 14.8.2017. god.: