Izviđač i Borac u finalu Kupa BiH

detalj s utakmice

Rukometaši banjalučkog Borca i Izviđača izborili su nastup u finalu nakon što su u polufinalu slavili protiv Konjuha, odnosno Bosne. Zasluženo!

U prvoj utakmici dana Borac m:tel je sigurnom igrom tijekom svih šezdeset minuta pobijedio borbenu momčad Konjuha iz Živinica 27:23.

Iako su igrali sa samo dvanaest igrača Banjalučani vodili od samog početka, a prvu osjetniju prednost imali su već u 10. minuti kad je bilo 2:5. Do kraja poluvremena prednost na strani Borca bila je od jednog do tri gola, a u posljednju minutu prvog dijela ušlo se pri rezultatu 7:11.

Utakmica je odlučena u prvih šest-sedam minuta nastavka kad je Borac zahvaljujući Stefanu Jankoviću i odličnom Mariju Blaževiću na golu došao do sedam golova prednosti u 36. minuti (10:17).

Iako je Konjuh brzo uzvratio i došao na četiri gola zaostatka (13:17 u 39.minuti) Borac je kontrolirao igru. Jedino je u 48.minuti bilo malo panike u redovima banjalučkih rukometaša jer je Konjuh došao na tri gola zaostatka (16:19), ali je Borac brzo odgovorio i odlijepio se na pet, pa šest golova (17:23) u 54.minuti i sve je bilo riješeno.

Kod Konjuha odskako je Adnan Jaškić, a tek potkraj mu se pridružio Nermin Smajić, a kod Borca izvanredni Mario Blažević imao je 21 obranu, a Stefan Janković s 10 i iskusni srbijanski internacionalac Ratko Nikolić sa šest postignutih golova bili su najbolji pojedinci.

Konjuh - Borac 23:27 (9:12)

Gradska športska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Ante Knezović i Robert Zovko (Mostar). Delegat: Dragan Semiz (Goražde).
Sedmerci: Konjuh 3(2), Borac -,
Isključenja: Konjuh 6.minuta, Borac 4.minute

Konjuh: Bešić (1 obrana),Husić 1,Musić,Zildžić 3,Memić,Hadžiomerović 2, Mišić,Krečković 1,Omerović (5 obrana),Smajić 7,Begić 3,Tufekčić,Suljanović, Jaškić 6,Šarić. Trener: Danijel Ridžić.
Borac: Blažević (21 obrana),Janković 10,Tešić 1,Nježić 1,Haseljić,Bezbradica 4,Obradović,Čelić,Šešić,Ćeranić 5,Trkulja,Nikolić 6. Trener: Ivan Čop.

U drugoj utakmici između Izviđača i Bosne neizvjesna borba do posljednjih sekundi i na koncu zasluženo slavlje domaćina 32:30. I ovu je utakmicu odlučio vratar, Milan Tolić - Mimi u posljednjim je minutama obranio i nemoguće za veliko slavlje na tribinama.

Nakon "brzinskog" vodstva domaćina od 2:0 u 1.minuti Bosna se konsolidirala, brzo dovela utakmicu u egal, pa u 6.minuti povela (4:5), a sredinom poluvremena imala i dva gola prednosti (8:10 u 15.minuti). Slijedećih desetak minuta bolje je igrao Izviđač i u 26.minuti imao dva gola prednosti (15:13).

Nakon odmora prava rovovska borba, igralo se gol za gol da bi se Izviđač odlijepio na tri gola u 41.minuti (24:21), ali samo tri minute kasnije bilo je 24:24.
Posljednjih petnaestak minuta momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a kod Izviđača se ozlijedio Ante Grbavac u trenutku kad je namjestio "nišanske sprave". Ipak, presudio je ulazak Milana Tolića na gol Izviđača koji je "izludio" gostujuće igrače čudesnim obranama.

U posljednju minutu ušlo se s golom prednosti Izviđača 31:30 i Bosna je imala napad za poravnanje, ali je Tolić obranio odlučujuću loptu, a posljednji gol pet sekundi prije kraja postigao je Josip Ereš za veliko slavlje na parketu i tribinama.

Uz Tolića treba istaći veliku partiju Josipa Vidovića (7 golova), a i svi su ostali dali maksimum kao i izvanredna publika koja je nosila skaute svih šezdeset minuta. Kod Bosne standardno dobar Damir Efendić na golu (17 obrana), a najefikasniji i najbolji igrač bio je Adis Hrbat sa deset postignutih golova.

Izviđač - Bosna 32:30 (17:16)

Gradska športska dvorana. Gledatelja 1000. Suci: Emir Dautović (Cazin) i Vejsil Beširević (Bihać). Delegat: Goran Sušić (Čapljina).
Sedmerci: Izviđač 7(5), Bosna 4(4)
Isključenja: Izviđač 4.minute, Bosna 6.minuta
Crveni karton: Adis Hrbat u 60.minuti - nesportski prekršaj

Izviđač: D.Šarac (4 obrane),Ereš 4,A.Pavlak 3,Mandić 1,Bošnjak,Hrstić 2, Vidović 7,Jarak 1,Tolić (13 obrana),Boras 6,I.Šarac 1,M.Pavlak,A.Grbavac 4, Mijatović,J.Grbavac 3,Džolić. Trener: Dario Mikulić.
Bosna: Efendić (17 obrana),Kondić,Halilković 3,Mehinagić,Memić 1, Korjenić,Delić,Dedović 2,Hrbat 10,Alibegović,Vranac,Bračković 4,Zulfić 6, Građan 3,Bečić 1,Zahirović. Trener: Zuhdija Korkarić.