Sloga preuzela prvo mjesto na ljestvici, Bigeste neriješeno s Turbinom

detalj s utakmice

Susret Bigestea i jablaničke Turbine bio je sudar "Davida i Golijata" u kojem nejači nije dobio, ali nije ni izgubio.

U lijepom sportskom ozračju pred nekoliko stotina gledatelja lider na ljestvici nije uspio slomiti otpor borbenih mladića Bigestea, pa je utakmica završena bez pogodaka.

A, moglo je biti i drugačije, Turbina je imala dvije "mrtve šanse" u 12-oj i 15-oj minuti kad su gostujući napadači izbili sami pred domaćeg vratara, ali je izvanredno reagirao čuvar mreže Antonio Brkić skinuvši oba "zicera".

U 20. minuti dobru šansu imali su i domaćini nakon ubačaja s lijeve strane, a ovaj put dobro je reagirao gostujući vratar Saudin Čilić koji je uhvatio loptu na samoj gol-crti.

Do kraja poluvremena gosti su zatresli i gredu, a lopta se odbila u polje.

I u drugom poluvremenu inicijativu su imali gosti, ali bez izglednih prilika kao u prvom dijelu,

Početkom drugog poluvremena došlo je i do naguravanja u šesnaestercu Bigestea između više igrača, a nakon što se gužva smirila sudac je pokazao crvene kartone Vegaru iz Bigestea i Mukanu iz Turbine. Obje momčadi susret su nastavile s deset igrača, a domaćini su velikim zalaganjem uspjeli sačuvati mrežu.

Uz vratara Brkića treba pohvaliti sve domaće igrače za borbenost, osobito Veselka Višticu, stopera koji je uvijek bio gdje treba biti i nosio je domaću obranu.

Tijekom cijelog meča na Babovcu pratio se i susret između Brotnja i Sloge u Čitluku, a službeni spiker je izvješćivao o svakoj promjeni rezultata.
Sloga je pobijedila 4:1.

Tako, je nakon 19 odigranih kola Sloga preuzela prvo mjesto na ljestvici. Sada Sloga i Turbina imaju po 43 boda ali Sloga bolju gol razliku - Sloga 54:19, a Turbina 39:12. Sloga ima i nešto bolji raspored do kraja prvenstva ali mora u goste Turbini u predzadnjem, 25.kolu. Uglavnom, cilj je za sada ispunjen Sloga je preuzela čelo ljestvice.