Deveto Ljubuško silo [najava]

folklor

Savez kulturno-umjetničkih Društava "Ljubuško silo", kojeg čine kulturno-umjetnička Društva općine Ljubuški: HKD Sveti Ante, KUD Herceg Stjepan, HKUD Studenčica, HKUD Radišići, HKUD Sv. Marko, HKUD Ivan, KUD Vašarovići, HKUD Hardomilje i HKUD Veljaci ove godine organizira folklornu manifestaciju 9. "Ljubuško silo".

Za razliku od dosadašnjih manifestacija "Ljubuško silo" ove godine ide sa dvije folklorne večeri koje će se održati 26. (petak) i 27. (subota) srpnja 2013. na Centru malih športova u Ljubuškom, sa početkom u 20:30 sati. Domaćin 9. "Ljubuškog sila" je HKUD "Radišići" iz Radišića. Ove godine imamo peteročlani ocjenjivački tim sastavljen od eminentnih ljudi, koji će pismeno dati osvrt na nastup svakog društva te na izgled i držanje plesača i nošnje. Koreografija i nošnja moraju biti besprijekorni.

Folklorna večer 26. srpnja 2013.

Nastupi domaćih društava: HKD Sveti Ante; KUD Herceg Stjepan; HKUD Studenčica; HKUD Radišići; HKUD Sv. Marko; HKUD Ivan; HKUD Vašarovići; HKUD Hardomilje i HKUD Veljaci.

Nastupi gostujućih društava: Bećari s Neretve, Ortiješ, Mostar; Bećari HKUD-a "Herceg Stjepan", Blagaj-Buna; KUD Vrgorska Krajina; HKUD Sv. Ante, Dretelj.

Redoslijed nastupa društava

  • HKD "SV Ante" Humac-Ljubuški - Ganga
  • HKUD "Radišići,
  • Bećari s Neretve, Ortiješ Mostar
  • KUD Herceg Stjepan Ljubuški
  • HKUD "Hardomilje" , Hardomilje
  • HKUD "Herceg Stjepan" Blagaj Buna
  • HKUD "Studenčica" Studenci
  • HKD sv. Ante, Humac – ženski bećarac
  • HKUD Sv. Marko Klobuk
  • HKUD Sv.Ante Dretelj
  • HKUD "Vašarovići"
  • HKUD "Veljaci"
  • HKUD "Sv. Ivan", Grab

Program središnje folklorne večeri 27. srpnja 2013.

  • 18,00 Okupljanje društava kod OŠ Marka Marulića, Ljubuški
  • 19,30 Priprema sudionika za svečani mimohod kroz grad
  • 20,00 Početak mimohoda uz glazbu i napjeve društava
  • 20,30 Dolazak na Centar malih športova i predstavljanje
  • 20,45 Početak programa i nastupi gostujućih društava Mandolinski orkestar "Tripo Tomas", HGD CG, Kotor; Folklorna sekcija "Bokeljske mornarice 809", HGD CG, Kotor; KUU "Kristal- Sladorana", Županja; KUD "Sv. Juraj", Duga Resa; KUD "Branimir", Bošnjaci; KUD "Glavice", Sinj; KUD "Dusina"; HKUD "Dubrave", Aladinići-Stolac; HKUD "Blaćani", Biograci; HKUD "Uzdol", Rama
  • 22,15 Izbor Vile Ljubuškoga sila
  • 23,00 Završetak programa uz okrjepu, pjesmu i druženje

Redoslijed nastupa društava

  • HKUD "Dubrave" Aladinići Stolac – muški bećarac
    • muška ganga
    • diple
    • dvojnica
    • gusle
  • Mandolinski orkestar "Tripo Tomas" i folklorna sekcija ,,Bokeljeske Mornarice 809" HGD CG, Kotor
  • KUU Kristal Sladorana Županja
  • KUD "Glavice" Sinj
  • KUD Dusina
  • KUD "Sveti Juraj", Duga Resa
  • KUD "Branimir", Bošnjaci
  • HKUD "Blaćani", Biograci
  • HKUD Uzdol, Uzdol
  • Ivan Mikulić
  • Izbor "Vile ljubuškog sila "

Kum 9. Ljubuškoga sila: Ante Mišetić, predsjednik Skupštine ŽZH
Glavni domaćin Sila: Ante Šimović (HKUD Radišići)
Stjegonoša: Luka Hrstić (HKUD Radišići)
Pratilje: Ivana Rašić i Lara Artuković (HKUD Sv. Marko, Klobuk)
Poseban gost večeri: Ivan Mikulić
Voditeljica prve večeri je Josipa Šimović a druge Željka Opačak

Preuzmite 9. Pučki godišnjak [PDF]

radisici.ba

FB

Politika

Ljudi

Kolumne

Gospodarstvo

Šport

Priroda

Audio/Video

Posljednji komentari